A jövő évben utólag megoldják a 3-as metró légkondicionálását; lesz rá fedezet, ugyanis a 2006 előtti Alstom-szerződésekből mintegy 36 milliárd forintot pereltek vissza – dobta be legújabb kampányígéretét Tarlós István az M1 propagandaadó hétfő reggeli műsorában.
A megafonnal óbégató főpolgármester kérdésre válaszolva kiemelte:
2010 óta a Városházán nem volt korrupciós botrány (vagy legalábbis nem derült ki – a szerk.),
de megvalósítottak 9 év alatt 170 projektet.
Elmondta, hogy a főváros vezetését 2010-ben 251 milliárd forintos adóssággal vették át, ebből 180 milliárd volt a Városháza közvetlen adóssága. A BKV-nál körülbelül 80 milliárdos működési adósságállomány volt, amely még a visszafizetéseket követően, 2015-ben is 53 milliárd forintot tett ki. Ezt akkor, a Városháza adósságát pedig már ezt megelőzően átvállalta az Orbán-kormány – mutatott rá a főpolgármester, akinek az önkormányzatáról ezzel szemben a Napi.hu nemrég írta meg: újabban naponta vesz fel milliárdos hiteleket, hogy a működését biztosítani tudja.
A kampányról szólva elmondta, hogy ő az elvégzett munkáról és a jövőbeni tervekről próbált meg beszélni, de az ellenzék részéről „mindenről szó volt, csak erről nem”: Zuglót „tapintatos homályba borították”, továbbá mindenféle állami kompetenciáról beszéltek, kórházakon át az oktatásig, abban az interpretációban, mintha csak Budapesten vették volna el ezeket.
Azt, hogy Karácsony Gergely Brüsszelben találkozott Frans Timmermanssal, az Európai Bizottság alelnökével, Tarlós István úgy kommentálta, „kiment az általunk oly csodált Timmermanshoz, mint annak idején Bástya elvtárs Moszkvába.”
Tarlós István arról is beszélt, hogy elkeserítik az utóbbi időkben napvilágra került esetek: a győri kevésbé érinti, „mert az nem Budapesten van”, de a kiszivárgott hangfelvétel botránya és kispesti „történet” az egész önkormányzatiságra, sőt az egész politikai elitre vagy politikára „rettentő rossz fényt” vet az emberek előtt.