Orbán: kályha- és kazánprogramot indít a kormány, hogy az emberek „le tudjanak jönni a gázfogyasztásról”

Előre megyünk, nem hátra.

A jövőben is minden magyar család megkapja a rezsicsökkentett árú áramot és földgázt, de csak az átlagfogyasztás erejéig – halandzsázott a miniszterelnök a szokásos péntek reggeli Kossuth rádiós propagandaműsorában, ezúttal sem zavartatva magát, hogy a kampányban még azt ígérte: marad a rezsicsökkentés, fenntartható, nem, dehogy nyúlnak hozzá, sőt, az ellenzék akarja megszüntetni, aki pedig spórolásról beszélt, azt a kormánymédia a földbe döngölte, mondván, micsoda eretnek gondolat spórolni a kiadáson.

Orbán Viktor most már arról beszélt, hogy a rezsicsökkentett ár ősztől csak az átlagfogyasztásig marad, fölötte a drágább árat kell fizetnie minden magyar családnak.

A miniszterelnök azt is mondta: ebben az évben ez a rendszer biztosan fenntartható – bár, ugye mondta ő már éppen ezt, éppen így áprilisban is, alig néhány hónapja.

A kampány másik szlogenje, az „előre menjünk, ne hátra” csasztuska is bizarr értelmezést nyert mostanára: Orbán beszélt arról is, hogy Horváth László Heves megyei képviselő a Mátrai Erőmű leállított blokkjainak újraindításán, míg Riz Gábor az Ózd környéki barnakőszénbányák újranyitásán dolgozik miniszteri biztosként,

Palkovics László technológiai és ipari miniszter pedig egy kályha- és kazánprogram indítására kapott felkérést,

hogy az emberek „le tudjanak jönni a gázfogyasztásról”, ahol ez lehetséges.

Igen, tehát az „előre menés” orbánul azt jelenti, hogy nem a napelem-telepítést ösztönzik, nem kitalálnak hirtelen valamilyen akciót hőszigetelésre, fűtéskorszerűsítésre, hanem… építs kályhát, hasogass fát, aztán fűts környezetszennyező módon!

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Megszólalt Orbán Viktor: a „nagy sikerű” DPK után újabb akciócsapatot ígér
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem