A Revolut Bank bejelentette, hogy hamarosan elindul a magyarországi fióktelepe: a több mint 2,3 millió hazai ügyfelet fokozatosan helyezik át az új cégbe, ahol magyar bankszámlát kapnak.
Az MNB által kikényszerített lépés hátránya viszont, hogy ezzel gyakorlatilag elveszíti a Revolut minden fontos előnyét a „hagyományos” bankokkal szemben, ugyanis innentől a Revolut felhasználóknak is meg kell fizetniük az Orbán-kormány által bevezetett, utalásonkénti tranzakciós díjat.
Magyarország a Revolut tizedik piaca, ahol helyi fiókteleppel működik – korábban Franciaországban, Írországban, Olaszországban, Hollandiában, Romániában, Spanyolországban, Németországban, Portugáliában és Belgiumban nyitottak hasonló egységet. A cég tavaly októberben zárta le a szükséges szabályozási lépéseket, a fióktelep „Revolut Bank UAB Magyarországi Fióktelepe” néven szerepel a Magyar Nemzeti Bank nyilvántartásában.
Magyar bankszámla és lokalizált szolgáltatások
A meglévő ügyfelek az áthelyezés után magyar bankszámlát kapnak, az új ügyfelek egy része pedig már a fióktelep indulásától hozzájut (a szolgáltatás fokozatosan terjed ki minden új belépőre). A személyes számla, a fizetős csomagok, a közös számlák, a Revolut Pro, a Kids & Teens, a belföldi és nemzetközi átutalások, a devizaváltás, a kártyás fizetések és a megtakarítások ezentúl mind a magyar fióktelepen keresztül lesznek elérhetők.
A közlemény megjegyzi, az ügyfélbetéteket továbbra is a litván betétbiztosítási rendszer védi, legfeljebb 100 000 euróig. A Revolut Bank az Európai Központi Bank engedélyével és a Litván Nemzeti Bank felügyelete alatt működik, Magyarországon az MNB korlátozott felügyelete alá tartozik.
Változnak az átutalási díjak
Az átállással a Revolut módosítja egyes banki átutalások díjszabását. A Revolut-felhasználók közötti utalások továbbra is díjmentesek maradnak, ahogy az 50 000 forint alatti, külső számlára irányuló átutalások is. Az e feletti összegekre azonban új tranzakciós díjak vonatkoznak majd:
- Az adott átutalás 50 000 Ft-ot meghaladó részére 0,45%-os díjat számítanak fel.
- Ez a díj tranzakciónként legfeljebb 20 000 Ft lehet.
A fizetős csomagoknál kedvezőbb feltételek érvényesülnek: a Premium és Metal ügyfelek havonta egymillió forintig utalhatnak díjmentesen külső számlákra, az Ultra csomagban pedig korlátlan lesz az ingyenes utalás. A Standard csomag felhasználóinak nem kell havi számlavezetési vagy kártyadíjat fizetniük. A hétvégi devizaváltási díjat a Revolut eltörli a Premium, Metal és Ultra ügyfeleknek, a Plus csomagnál pedig 1 százalékról 0,5 százalékra csökkenti.
A cég közlése szerint az új díjak a meglévő ügyfeleknél csak az áthelyezés után lépnek életbe. Az új ügyfeleknek a fióktelep indulásakor a Revolut átvállalja a tranzakciós díjakat, amíg a teljes ügyfélbázis áthelyezése le nem zárul.
„A Revolut Bank UAB magyarországi fióktelepének elindítása újabb lépést jelent azon célunk felé, hogy a piacon ügyfeleink elsődleges bankjává váljunk”
– mondta Petrás Gábor, a fióktelep country managere.
Joe Heneghan, a Revolut Bank vezérigazgatója szerint a cég célja, hogy Magyarország egyik vezető elsődleges számlaszolgáltatójává váljon. A Revolut az Európai Gazdasági Térség 30 piacán működik, és világszerte több mint 50 millió ügyfelet szolgál ki.



