Vádemelést javasol Karácsony Gergely ellen a rendőrség

KARÁCSONY Gergely
Karácsony Gergely megválasztott főpolgármester első nemzetközi sajtótájékoztatóján a VIII. kerületi Patyolat Bárban 2019. október 16-án. Fotó: MTI/Mónus Márton

Nem nyugszik a homofób, orbánista (a védtelen nőket, gyerekeket ugyanakkor cserbenhagyó) szar rendőrség: vádemelési javaslattal zárult a Budapesti Büszkeség menete ügyében indult nyomozás, amit Karácsony Gergely főpolgármester ellen indítottak a júniusi, történelmi méretű társadalmi kiállás megtorlására.

„A gyülekezési jog megsértésével vádolnak, ami teljesen abszurd, hiszen a fővárosi önkormányzatnak nincsen joga a gyülekezéshez” – tudatta Facebook-oldalán Karácsony.

A főpolgármester szerint a fővárosi önkormányzatnak ahhoz van joga – és ezt semmilyen törvény nem korlátozza –, hogy a saját közterületein olyan rendezvényt tartson, amilyet akar, ezért az elmúlt évtizedekben a civilek által szervezett Budapest Pride helyett idén a fővárosi önkormányzat által szervezett Budapesti Büszkeség menetet tartottak. Karácsony Gergely azt is mondta, hogy a rendezvényen sok százezer ember vett részt , és

„tett hitet amellett, hogy nem lehet minket megfélemlíteni és nem lehet minket korlátozni a legalapvetőbb jogainkban. Abban, hogy kimegyünk az utcára és abban, hogy elfogadjuk, hogy nem egyformák vagyunk, hanem egyenlőek.”

A főpolgármester szerint tizenöt éve egy olyan rendszerben élünk, amely „gyűlöl minden társadalmi autonómiát, gyűlöli a szabadság kis vagy éppen nagyobb szigeteit, többek között gyűlöli a fővárosi önkormányzatot is”.

Pénzügyi megszorításokkal megpróbálták elérni azt, hogy a fővárosi városvezetésnek ne legyen szabad keze abban, hogy felhasználja a város saját forrásait. Most arra is kísérletet tesznek, hogy még szabadlábon se maradhasson a főpolgármester – mondta Karácsony Gergely.

Szerinte egy olyan rendszerben, ahol a jog nem az embereket védi, hanem a hatalmat, törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb eljön az a pillanat, amikor büntetőjogi eszközökkel is fellépnek ellene.

Karácsony Gergely büszke a vádemelésre

A nyomozás és a gyülekezési jog korlátozása, valamint a parlament asztalán lévő mostani törvényjavaslat is, amely börtönnel fenyegeti a főpolgármestert, ha nem járul hozzá a város „kizsebeléséhez”, azt mutatják: a „rendszer eljutott a végső töréspontig”. Nem bírják elviselni azt, hogy vannak még Magyarországon szabad emberek, szabad önkormányzatok – mondta Karácsony Gergely, hozzátéve: ezért valójában büszke a vádemelésre.

„Büszke vagyok arra, hogy a városom szabadsága érdekében vállaltam minden politikai kockázatot, és büszkén állok ki a bíróság előtt, hogy megvédjem a saját magam és a városom szabadságát” – zárta videóját a főpolgármester.

Roncsellenzéki szoci politikusmaffiózóból csinálna főpolgármester-helyettest Karácsony Gergely

Baj van? Pánikolnak a szakszervezetek, tájékoztatást kértek Karácsonytól

Orbán vejével hozták összefüggésbe Karácsony Gergelyt; mégis lesz Sziget Fesztivál?

Vége, nem lesz jövőre Sziget Fesztivál

Bukására készül Orbán, köztársasági elnökként mentené a hatalmát a mocskos gazember

Magyar Péter: Esnek ki a csontvázak a szekrényből