A rendőrség állításával ellentétben nem egyetlen alkalommal, hanem személyesen kétszer, emailben pedig háromszor tett feljelentést a volt férje ellen az a lakástűzben holtan talált japán nő, akiről a nyomozók először azt állították, hogy baleset áldozata lett, és csak az óriási közfelháborodás és sajtóvisszhang nyomán kezdtek komolyabban utánajárni a történteknek.
Szerda este a Partizán Youtube-csatorna közölt interjút az V. kerületben elhunyt külföldi nő jogi képviselőjével.
Spronz Júlia, a Patent Egyesület jogásza elmondta, hogy a nő környezetében szinte mindenki tudott a volt férje veszélyességéről, a rendőrök mégis „lekezelő, pökhendi módon” söpörték le az asszony segítségkérését.
A tragédia állítólag olyannyira borítékolható volt, hogy a jogász szerint amikor a nő baráti társasága értesült a lakástűzről,
azonnal tudták, hogy a férfi ölte meg, az áldozat ugyanis korábban rendszeresen beszámolt nekik a volt férj felől érkező fenyegetésekről, atrocitásokról.
Az interjúban az is elhangzott, hogy a tragédia napján a szomszédoknak feltűnt, hogy a férfinak sebes az arca, ám a rendőrök efölött is elsiklottak, amikor szinte azonnal „ágyban dohányzást” emlegettek.
Bocsi, hogy csúnyán beszéltünk
Szerdán a rendőrség nevében az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője bocsánatot kért, amiért az ügyben ordenáré módon kommunikáltak, és útszéli stílusban pattintották le a tisztességes nyomozást követelőket.
Arról egyelőre nincs hír, hogy a japán nő tragédiájának körülményeit is elintézettnek tekintik-e ennyivel, vagy
- várható-e felelősségre vonás,
- kivizsgálják-e, hogy miért nem kapott a nő időben segítséget,
- hogyan fordulhatott elő, hogy kettő plusz három feljelentés ellenére sem vették komolyan a fenyegetettségét.
Azt pedig valószínűleg sosem fogjuk megtudni, hogy hány hasonlóan elkent, elbagatellizált eset lehet még, amiről csak azért nem értesültünk, mert azoknak az áldozatoknak nem volt kiterjedt, kitartó baráti társasága,
hány hasonlóan cserbenhagyott nő, ember halt meg eddig, akit a rendőrök nem védtek meg.