A szőlő és a bor évszázadok óta a magyar kultúrkincs része, a nemzeti tudat, néprajzi és irodalmi értékeink egyik meghatározó formálója – magyarázta Kövér László, az Országgyűlés elnöke kedden, az Országház Bora díjátadó ünnepségén a Parlamentben.
Emlékeztetett: a rendezvényt nyolc évvel ezelőtt indították útjára azzal a reménnyel, hogy olyan hagyományt teremthetnek, amely visszhangra talál a Kárpát-medence magyar borászainak körében!
Hozzátette: a szemle létjogosultságát az eddig itt megfordult több mint ezerötszáz fajta bor és háromszáz borász bemutatkozása, a kedvező hazai és a nemzetközi visszajelzések sokasága tanúsítja.
A rendezvényen kilenc kategóriában adták át az elismeréseket.
Tévhit, hogy jót tenne az egészségnek
A legújabb kutatások szerint az alkohol már kis mennyiségben is, hosszú távon növelheti a különböző egészségügyi kockázatokat, például a májbetegségek, a rák és a mentális problémák kialakulásának esélyét. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) azt javasolja, hogy az emberek az alkoholfogyasztást a lehető legkisebb mértékre korlátozzák.
A Qubit pedig még 2022-ben írt arról, hogy tévhit,
egészségügyi szakértők szerint nincs tudományos alapja annak a közbölcsességnek, hogy naponta egy pohár bor jót tenne az egészségünknek.
Ehhez képest az Orbán-kormány előszeretettel propagálja az alkoholfogyasztást, nemzeti „erényként” szereti láttatni a pálinka- és borivást. Olyannyira, hogy a pálinkafőzés néhány éve még az általános iskolások (!) kerettantervébe is bekerült.