Belföld

Felvétel került elő a Fidesszel összejátszó Vogel Evelinről; Magyar Péter szerint a titkosszolgálatokkal dolgoznak Rogánék a lejáratásán

Baleset

Meghalt egy 16 éves lány, miután kiugrott egy égő lakás ablakán Esztergomban

Bűnügy

Gyomrod kifordul: egy hónapon keresztül erőszakoltak egy gyermeket Bagon, drogért adták-vették, bezárták

Hungarocell vágása – nem olyan könnyű, mint gondolnád

hungarocell

A hírportálok cikkei között ritkán találkozunk olyan írásokkal, melyek valamilyen praktikus, gyakorlati szempontból is hasznos tudnivalót adnak át – ezek inkább az ismeretterjesztő oldalakra jellemzők. Persze nem azt akarjuk mondani ezzel, hogy a hírek nem fontosak, viszont nem azok fogják megoldani az olyan hétköznapi problémákat, mint például a hungarocell vágása.

Lehet, hogy elsőre furcsán hangozhat mindez, de aki már próbált valaha is elvágni egy hungarocell-lapot, az biztosan tudja, hogy cseppet sem olyan egyszerű, mint amilyennek gondoljuk!

Cikkünkben a Zákány Szerszámház kéziszerszám-webáruház szakemberei segítségével bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a hungarocell-lapok vágása kapcsán.

Ezért nehéz vágni a hungarocellt

Az EPS (expandált polisztirol) – amit a hétköznapokban hungarocellként emlegetünk – apró golyócskákból áll: gyakorlatilag emiatt igazán nehéz vágni ezt az anyagot.

A vágás közben keletkező törmelék “ráragadhat” a hideg pengére az elektrosztatikának köszönhetően – ez borzalmasan idegesítő, ugyanis egyedül az állandó törölgetés jelent majd megoldást, ami miatt fárasztó és idegőrlő lesz a folyamat.

Ezenfelül gyakran előfordul, hogy az apró gömbök szétesnek, szétválnak vágás közben, aminek következtében egyenetlen vágási él keletkezik, gyakran kisebb kráterek, mélyedések is keletkeznek. Most már érted, miért kell erről az egyszerűnek tűnő műveletről beszélni?

Mivel vágjuk el a hungarocell?

Amennyiben csak egy-egy kis darabról van szó, akkor még meg tudjuk oldani a feladatot egy éles késsel. Ha a penge képes átsiklani az anyagon megakadás nélkül, akkor elvégezheted vele a munkát.

Ha nem találsz ilyen kést vagy esetleg nagyobb munkára készülsz, akkor érdemes lehet egy szigetelésvágó eszközt beszerezned – hidd el, ha például egy ház szigetelése a cél, akkor ez mindenképp kell ahhoz, hogy boldogulj.

Szigetelésvágó kés, kézi és asztali polisztirolvágó – melyik mire jó?

Az egyszerűbb munkálatokhoz egy sima szigetelésvágó kés is elegendő lehet – ezzel a legtöbb szigetelőanyagot hatékonyan méretre tudod szabni, nem csak a hungarocellt.

Az asztali polisztirolvágók már egész hungarocell-lapok vágására és szeletelésére is alkalmasak – ezek nem pengével dolgoznak, hanem egy forró huzal végzi a vágást. Függőleges, vízszintes és átlós vágást is végezhetünk vele, ráadásul könnyen szállíthatók ezek az eszközök.

A kézi polisztirolvágók a bonyolultabb formák kivágásához, modellezéséhez használatosak, tehát elsősorban dekorációs és belsőépítészeti munkák során lehet rájuk szükséged.

Ne csak a híreket olvasd – tanulj meg barkácsolni!

A világban való tájékozottság fontos, de ha már olvasol, néha érdemes a ház körüli teendők kapcsán is gyűjteni némi tudást. Ezáltal könnyen átláthatod, milyen feladatokhoz lenne kedved és bátorságod.

Ha megvan a lelkesedés, akkor pedig nincs megállás: könnyen belefeledkezel majd a munkába annyira, hogy lehet, hogy a világ hírei sem jutnak majd el hozzád.

Ez is érdekelhet:
Magyar Péter: Magyarországon fordítva folyik a védekezés

Korlátlan internetet biztosít a Yettel az árvízhelyzet miatt

Megint alakított a MÁV: nemzetközi vonat elé tolatott a diósjenői személyvonat a váci állomáson

Újra meglopja felhasználóit az Apple, megszólalt az MNB

Rendkívüli: betörhettek a Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereire, katonai anyagok keringenek a világhálón

Gyász: elhalasztották a magyar űrhajós küldetését

Vége a Vodafone-nak, ez lesz helyette