Baleset

Bomló holttestet találtak a Mátrában

Bűnügy

Tetten értek egy rendőrt, amint több mint 3 millió forintért adott el kábítószert

Belföld

Felvétel került elő a Fidesszel összejátszó Vogel Evelinről; Magyar Péter szerint a titkosszolgálatokkal dolgoznak Rogánék a lejáratásán

Milyen USB-C adapterek és átalakítók léteznek?

laptop-usb

Az USB-C manapság megkerülhetetlen, ha modern eszközök csatlakoztatásáról van szó, valamint azok egymás közötti kommunikációját szeretnénk megoldani. Egy új generációs, kétoldalas csatlakozóról beszélünk, amely szép lassan felváltja a korábban használt USB-A változatot.

Az USB Type-C csatlakozók egyik nagy előnye, hogy elsőre be lehet dugni őket, teljesen mindegy, hogy melyik oldalukkal próbálkozunk. Ez sok bosszúságtól kíméli meg a felhasználókat. Azt azonban tudni kell, hogy nem kompatibilis az USB 2.0 valamint 3.0 csatlakozókkal, ezért van komoly létjogosultsága az átalakítóknak – a témáról a médiában is sokat olvashattunk már.

Melyek a legelterjedtebb USB-C átalakítók?

A Kábelvilág webáruházban kapható USB-C konverterek egyik legnépszerűbb variánsa az USB-C – USB-A átalakító. Ez ad lehetőséget arra, hogy az USB-C portot hagyományos, USB-A eszközökkel használjuk.

Ma már vannak ugyanis olyan modern laptopok, amelyek kizárólag USB-C laptop csatlakozással rendelkeznek. Ezekhez, ha szeretnénk egy régimódi, USB-A porttal rendelkező külső merevlemezt vagy nyomtatót csatlakoztatni, akkor mindenképpen szükségünk lesz egy ilyen átalakítóra.

Az USB-C – USB-A átalakítóknak köszönhetően az USB-C rendszerek és az USB-A eszközök képesek a továbbiakban is kommunikálni egymással. Ilyen megoldás nélkül ezen készülékeket nem tudnánk összepárosítani. A szóban forgó adapterek esetében a sebességet viszont jelentős mértékben befolyásolja az a tény, hogy az USB-A csatlakozó milyen verziójú.

Amit az USB szabványokról tudni kell

Az USB csatlakozót és az USB szabványt mint fogalmat nem szabad összekeverni. A szabvány főként az adatátviteli sebesség, valamint a csatlakoztatott eszközök tápellátása felől nyújt garanciát.

Találkozhatunk régebbi, USB 2.0 és USB 3.0, valamint korszerűnek számító USB 3.2 Gen1, USB 3.2 Gen2(x2), SUB4 és Thunderbolt 3 szabványokkal egyaránt. A sebességkülönbség hatalmas ezek között. Az USB 2.0 esetében 480 Mb/s-mal számolhatunk legfeljebb, ezzel szemben az USB 3.1 akár 10 Gb/s, az USB 3.2 akár 20 Gb/s, az USB4 valamint a Thunderbolt 3 pedig akár 40 Gb/s sebességre is képes lehet.

Rengetegféle USB-C adapter és átalakító létezik

Léteznek úgynevezett USB-C OTG (On-The-Go) adapterek, amik arra jók, hogy az USB-C eszközök az USB On-The-Go funkciókat is ki tudják aknázni. Így az USB-C portok átalakíthatóvá válnak hagyományos USB portokká, azaz csatlakoztathatóvá válik számos USB flash meghajtó, billentyűzet, egér vagy más USB-s periféria.

Meg kell említeni az USB-C Ethernet adaptert, amely az internetkapcsolat létrehozását segíti elő olyan USB-C eszközöknek, amelyeknek nincs Ethernet portja. Asztali számítógépek vagy laptopok esetében is fontos lehet ez a megoldás, ha megbízható internetkapcsolatra vágyunk.

Más eszközök összekapcsolásához remek szolgálatot tesznek az USB-C konverterek. Egy USB-C – HDMI konverterrel összeköthetünk egy laptopot vagy okostelefont egy HDMI-képes kijelzővel vagy akár egy televízióval.

Ez is érdekelhet:
Megszűnik Puzsér Róberték műsora a Spirit FM-en

Korlátlan internetet biztosít a Yettel az árvízhelyzet miatt

Újra meglopja felhasználóit az Apple, megszólalt az MNB

Vége a Vodafone-nak, ez lesz helyette

Orbán Viktor állítólagos eltitkolt gyermekéről ír Magyar Péter

Rendkívüli: betörhettek a Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereire, katonai anyagok keringenek a világhálón

Gyász: elhalasztották a magyar űrhajós küldetését