Manapság számos közlekedési mód áll rendelkezésünkre, ha az a célunk, hogy eljussunk egyik helyről a másikra. Bepattanhatunk az autónkba, felülhetünk a motorunkra, a biciklinkre, vagy utazhatunk busszal, esetleg vonattal is.
Bármelyik megoldást is választjuk, ahhoz, hogy biztonságosan tudjunk közlekedni, elegendhetetlen, hogy az utakra jól láthatóan fel legyenek feste a különböző útburkolati jelek. Ezek közé tartoznak többek között az úttest két oldalát elválasztó sima vagy szaggatott fehér vonalak, a gyalogos átkelőhelyeket jelző zebrák, vagy a speciális zónákra – pl. buszsávra – figyelmeztető jelzések is.
A Csúszásgátlószalag.hu útburkolati jelek festésére alkalmas termékeket is kínál, melyek birtokában profi módon elvégezhető ez a feladat, ugyanakkor ha ezzel valaki nem szeretne bajlódni, akkor a szakértői csapatuk a kivitelezésben is tud segíteni. Az ország egész területén hagyományos oldószeres és thermoplasztikus kivitelben is vállalják a feladatot.
Mit érdemes tudni az útburkolati jelekről, és milyen lehetőségek vannak a kivitelezésre? Mai írásunkban ezt a témát fogjuk egy kicsit jobban is górcső alá venni, érdemes lesz velünk maradni!
Mi célt szolgálnak az útburkolati jelek?
Az útburkolati jeleknek rendkívül fontos szerepük van abban, hogy a közlekedés teljes mértékben biztonságos legyen mind a járművekkel, mint pedig a gyalogosan közlekedők számára.
Ezek a jelzések segítenek megérteni a közlekedőknek, hogy hol, merre kell haladniuk, ezzel elkerülve a baleseteket. Figyelmeztetnek a gyalogátkelőhelyekre, a speciális zónákra – például busz- vagy biciklis sáv –, a kanyarokra, útkereszteződésekre.
Egyes útburkolati jelek a sebességkorlátozásra is felhívják a figyelmünket, de vannak olyanok is, amik a különböző irányokba haladó forgalmi sávok határait jelzik, amellyel segítik a forgalom rendezett haladását.
Mivel ajánlott felfesteni őket?
Az útburkolati jelek felfestése több módon is történet, alapvetően kétféle technikát különíthetünk el:
- hagyományos oldószeres festékek,
- thermoplasztikus anyagok
használata.
Az oldószeres festékek oldószerek, pigmentek, illetve kötőanyagok keverékéből állnak, melyeket többnyire festék spray-k segítségével tudunk felvinni a felületre. A thermoplasztikus anyagok általában műanyagalapúak, amiket forró állapotban visznek fel a felületre. Lehűlve gyorsan megszáradnak, és tartós bevonatot képeznek.
Ne bízzuk a véletlenre a munkát!
Látható tehát, hogy az útburkolati jelek felfestése egy rendkívül nagy jelentőségű feladat, amit mindenképp el kell végezni annak érdekében, hogy biztosítva legyen a biztonságos közlekedés.
Legyen szó az úttesten futó sávok elválasztásáról, a gyalogos-átkelőhelyek kiemeléséről vagy a speciális zónák jelzéséről, a Csúszásgátlószalag.hu webshopjában megtalálhatjuk a munkához szükséges eszközöket. Sőt, akár az ügyfélszolgálattal is felvehetjük a kapcsolatot, ha azt szeretnénk, hogy szakértők segítsenek a kivitelezésben.