Feljelentést tett a Telex a tört magyarsággal fenyegetőző, újságírókat vegzáló rendőr ellen

szego-tamas
Szegő Tamás százados. Részlet a Telex videójából.

Egy eredetileg nyilvánosnak hirdetett kalocsai fórumra utazott el a Telex stábja május 23-án, és bár a helyszínen regisztráltak, végül a biztonsági emberek nem engedték be az újságírókat a rendezvényre.

Sőt a rendőrség azt is megakadályozta, hogy a telexesek a fórum után Szijjártó Péternek kérdéseket tegyenek fel. Először „műveleti területnek” neveztek ki a parkolóban egy keskeny sávot, majd igazoltatni kezdték az újságírókat, végül megjelent Szegő Tamás százados, és kiadta a parancsot:

„A kamerának ellenőrizzük le a számát, a gyártási számát, »nem-e« körözik. Most!”

Német Tamás, a Telex főszerkesztője nem hagyta annyiban az ügyet, a portálon megjelent közlemény szerint feljelentést tettek, mivel szerintük a kalocsai rendezvény választási gyűlés volt, azzal pedig, hogy onnan kizárták őket, a szervezők megvalósították a gyülekezési joggal való visszaélés szabálysértését, valamint a sajtó- és véleménynyilvánítási szabadsághoz való jogukat is korlátozták.

A lap főszerkesztője szerint a rendőrök jogalap nélkül és jogszerűtlenül intézkedtek, céljuk pedig egyértelműen az volt, hogy akadályozzák a sajtó munkáját. Ráadásul Szijjártó távozása után hirtelen okafogyottá vált az intézkedés, az igazolványokat visszaadták, a kameráról pedig sosem fog kiderülni, hogy körözik-e.

A Telex az eset után számos kérdést küldött a rendőrségnek, de onnan azokat továbbpasszolgatták a TEK felé, a TEK pedig csak szimplán nem válaszolt.

„Nem szeretnénk természetesnek venni, hogy újságírókat zárnak ki nyilvános eseményekről, és a rendőrséget arra használják, hogy indokolatlan módon megpróbálják elzárni a sajtót a hatalom gyakorlóitól, nem szeretnénk természetesnek venni, ha nyilvánvaló jogsértések válaszok és következmények nélkül maradnak”

– indokolta a jogi lépéseket közleményében a Telex.

Brutális gyilkosság Bácsalmáson: nyílt utcán szúrta le volt párját és saját fiát egy férfi

Holtan találtak egy idős nőt a lakásában

Halálra marta egyéves gyereküket a család kutyája Csongrádban, vádat emeltek az anya ellen

Bedrogoztak és megerőszakoltak egy fiatal lányt a Balatonnál

Négy embert megkéseltek Szombathelyen

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt