Átlátszó: a Miniszterelnökség által támogatott gyerektáborban tarthatott foglalkozást az elítélt bicskei pedofil nevelő

k-endre-rejtett-kamera
K. Endre (b) győzködi a bicskei gyermekotthon egyik molesztált áldozatát. Részlet az RTL rejtett kamerás felvételéből.

Már a próbaideje alatt egy olyan napközis táborban tarthatott gyerekeknek foglalkozást Kunstár Béla, a bicskei pedofilügy másodrendű vádlottja, amit a Miniszterelnökség támogatott – írja az Átlátszó.

A férfi 2019-ben jogerősen felfüggesztett börtönbüntetést kapott négy kiskorú fiú molesztálásáért.

A lap úgy tudja, Kunstár az Országos Német Kultúregyesület (ONKE) által szervezett, félmillió forint költségvetési támogatásból finanszírozott táborban mehetett gyerekek közé, konkrétan rézfúvós bemutatót tartott nekik. Mindezt az Átlátszó egy 2022-es pályázati dokumentumban találta meg.

A lap emailben kérdezte volna az ONKE-t, a Miniszterelnökséget és a pályázatban szintén érintett Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-t, hogy tudtak-e Kunstár Béla előéletéről és lehetséges fellépéséről a gyermektáborban. Válasz nem érkezett, azonban nem sokkal az email elküldése után eltűnt az ONKE honlapján elérhető beszámolóból Kunstár egyik említése. Az internet persze ezúttal sem felejt, a cikk archivált változatában továbbra is látható a gyerekmolesztáló neve.

Az oknyomozó portál Kunstárral kapcsolatban azt is megjegyzi, egy korábban általa üzemeltetett cég révén kapcsolatba hozható két másik, mostani fideszes önkormányzati képviselőjelölttel is Pátka községben.

Kábítószert találtak a rendőrök egy közlekedési balesetben érintett autóban

Tömegbaleset az M7-esen, hatalmas a torlódás, sérültek

Hamis euróval fizetett egy lóért, letartóztatták

Leégett egy faház Pilisborosjenőn, egy ember meghalt

Szijjártó bejelentette, hogy most a Kaukázusban fog békét teremteni az Orbán-kormány

Dojcs Tomász úgy tudja, Madyar Péter méretére testre szabják a mentelmi jogot Brüsszelben