Orbán Viktor kiáll a sajtó elé, ekkor kaphatja a kínos kérdéseket

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tart a Kormányinfó keretében a Karmelita kolostorban 2022. december 21-én. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A jóságos miniszterelnök úr idén is biztosít a hazai kormánykritikus és a nemzetközi sajtó számára egy alkalmat, amikor kérdésekkel provokálhatják.

Bár Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke a hvg.hu értesülését nem erősítette meg, de a lap úgy tudja, december 21-e lesz a jeles dátum.

„Az immár hagyományos miniszterelnöki kormányinfót a kellő időben meg fogjuk hirdetni a szerkesztőségek számára”

– válaszolta a hvg.hu kérdésére Havasi, aki így nem is cáfolta, hogy a rendhagyó tájékoztatót december 21-én rendezik.

A lap emlékeztet, az úgynevezett „Orbáninfón” a miniszterelnök szívesen jelent be népszerű intézkedéseket, tavaly például célként tűzte ki az orosz-ukrán háborúból való kimaradást (itt mindent Putyin szája íze szerint csinált), a recesszió elkerülését (ez nem jött össze), valamint az egy számjegyű inflációt, amit sanszos, hogy ordas csalással sikerült papíron elérni.

Orbán tombol, úgy tudja: Zelenszkij közvetlenül is belépett a magyar választási kampányba

Nagyot rúgkapált Orbán még utoljára, Magyar Péter néhány mondatban elintézte

Orbán nekiment Ukrajnának: ez nyílt hadüzent

Ellenáll a bíróság: hatalmas pofonba szaladt bele Orbán, aki már a jogrendszer fölött állónak képzeli magát

Orbán Balázs: csak egy nemzeti kormány tud uniós forrásokat hozni Magyarországra

Reszkethet az ellenség: virágcsokor került az 59 milliárdból épülő szolnoki laktanyára, amiből Mészáros Lőrinc gazdagszik