Kőolajat talált a Mol Vecsés határában

Az új kút napi 600 hordó termeléssel indul, később mintegy 10%-kal növeli a Mol hazai kőolajkitermelését.

mol-vecses
Dolgozók a Vecsés-2 termelési területen. Fotó: Mol

Jelentős mennyiségű kőolajat talált a Mol Vecsés határában, 2100 méter mélyen, a társaság júliusban kezdett kutatófúrásba a területen, ahol a szükséges tesztek elvégzése után bebizonyosodott, hogy eddig ismeretlen kőolajmezőt sikerült felfedezni – közölte az olajtársaság hétfőn.

Az új kút napi 600 hordó termeléssel indul, későbbi tervezett 700-1000 hordós termelése mintegy 10 százalékkal növeli a Mol Magyarország és 5 százalékkal Magyarország kőolajkitermelését. A Vecsés-2 nevű olajkút a Mol harmadik legnagyobb hozamú magyarországi kútja lett, egyedül képes kiváltani az elöregedő algyői mező teljes éves természetes hozamcsökkenését – írták.

Felidézik, hogy a Mol 2015-ben nyerte el a kutatási koncessziót a Vecsés körüli területre. Az előzetes geológiai vizsgálatok elvégzése után Vecsés határában jelölték ki a kutatófúrás helyét. A júliusban elkezdett fúrás 31 napig tartott és 2100 méteres mélységet ért el. Az ilyenkor szükséges kúttesztelések során bebizonyosodott, hogy gazdasági hasznosításra alkalmas a kőolajtalálat, ezért a kutat november 11-én termelésbe állították.

Az olajat közvetlenül a százhalombattai Dunai Finomítóba szállítják.

Bezár a répcelaki sajtgyár, Németországba kerül át a népszerű sajtok gyártása

Azahriah: már csak az „értelmileg és mentálisan visszamaradott véglények” szavaznak a Fideszre

Újabb számok mutatják: tovább nőtt a Tisza Párt előnye

„Káosz, szétesés, összeomlás, hazugság” – Durva megszorítást rendelt el a kormány

Orbán nem áll le, megfenyegette a több százezer Pride-felvonulót

Összeomlott a vonatközlekedés a Budapest-Győr vonalon