Novák Katalin Szlovéniába látogat

novak-katalin
Novák Katalin megválasztott köztársasági elnök az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. március 10-én. Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Alig hogy hazaért Brazíliából, ahol kiokította az ottaniakat a magyar kormány családpolitikájának nagyszerűségéből, máris hivatalos látogatásra megy Szlovéniában Novák Katalin államfő Borut Pahor köztársasági elnök meghívására csütörtökön.

„A szomszédokkal való jó kapcsolat Magyarország érdeke. Gazdasági és kulturális együttműködésünk egyre szorosabb, a Szlovéniában élő magyarokat és a hazánkban élő szlovéneket kiemelt figyelem övezi”

– magyarázta Novák Katalin csütörtöki Facebook-bejegyzésében.

Közölte: találkozik Robert Golob szlovén miniszterelnökkel, Urska Klakocar Zupanciccsal, a szlovén nemzetgyűlés elnökével, majd az utazás zárásaként Lendván, a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség új székházának avatóján vesz részt.

Magyar Péter: dől a dominó
Részletek derültek ki a kegyelmi ügyről, amely végső soron a Pedofidesz bukásához vezetett
Iskolai mészárlásra készülhetett egy 15 éves fiú Budapesten
Elbukott Orbán szövetségese a szomszédban
Kunhalmi Ágnes nekiment a kormánynak: Soha többé nem indulhatok választáson a saját hazámban?
Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről