Barátságrenddel tüntette ki Szijjártó Pétert az orosz elnök

Szijjártó Péter
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Abdul Momen bangladesi külügyminiszterrel közösen tartott sajtótájékoztatóján Dakkában 2020. szeptember 10-én. Fotó: MTI/KKM/Borsos Mátyás

Barátságrenddel tüntette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert a kétoldalú kapcsolatok fejlődéséhez történt „nagymértékű hozzájárulásáért”.

Az MTI azt írja, az erről szóló rendeletet csütörtökön tették közzé az orosz hivatalos jogi információs portálon.

„Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert kitüntetésben részesül az orosz-magyar kapcsolatok, valamint az ipari és beruházási együttműködés fejlesztéséhez történt nagymértékű hozzájárulásáért”

– hangzik az elnöki rendelet.

Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Magyar Péter: berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Életjelet adott magáról a hazaáruló fideszes
Súlyos hírek érkeznek a Külügyminisztériumból
A Csakabaszás.hu és egy volt megafonos lehelne életet a Fidesz új médiahálózatába
Vége a pártnak? Lázadnak Orbán minyonjai: „Átvert minket a Fidesz”