Reagált a Fidesz az előválasztási rendszer leállásával kapcsolatos vádakra

rogan_orban_kocsis
Orbán Viktor, Kósa Lajos, Kocsis Máté és Rogán Antal a parlament ülésén 2018. december 12-én. Fotó: Bankó Gábor

Egyetlen mondattal reagált a Fidesz az ellenzéki pártok szombati közleményére, amelyben arra utaltak, hogy a kormánypárt állhat az előválasztás informatikai rendszerének leállása mögött.

Az állampárt közleményében azt írta:

„Saját bénázásukat ne kenjék másra!”

Az ellenzéki előválasztás szombat reggel kezdődött, ám néhány óra alatt összeomlott a lebonyolításhoz szükséges informatikai rendszer. A szavazók nagy rohama mellett az ellenzéki pártok szerint terheléses támadás is hozzájárult a leálláshoz, utóbbi kapcsán közleményükben úgy fogalmaztak: „a hatalom emberei megijedtek attól, hogy az emberek szombat reggel tömegesen akarják kinyilvánítani a véleményüket az Előválasztáson, tömegesen kívánnak hitet tenni a változás mellett.”

Az előválasztás a tervek szerint hétfő reggel 7 órakor folytatódik.

Vége a pártnak? Lázadnak Orbán minyonjai: „Átvert minket a Fidesz”
Szépen telnek a fogdák: újabb fideszest vettek őrizetbe
Magyar Péter reggel sajtótájékoztatót tart az Orbán-kormány „egyik legnagyobb hazugságáról”
Súlyos lelepleződés: a Fidesz nem támogatja a korrupcióellenes intézkedéseket
Magyar Péter: a hőség miatt otthoni munkavégzést rendelt el a kormány a közszférában
Hosszú listát tett közzé Magyar Péter a Tisza első 50 napjának eredményeiről