Nem indít és nem fogad vonatokat az egyik legforgalmasabb pályaudvar, a Keleti – írja az Index. Az utasok értetlenül állnak a helyzet előtt, többen állítólag arról számoltak be a lapnak, hogy semmilyen hivatalos tájékoztatást nem kaptak.
Úgy tudni, egy biztosítóberendezés hibája miatt bénult meg a Keleti pályaudvar. A MÁV egyelőre mélyen hallgat, miközben a vezérigazgató a közösségi oldalán már arról hazudozik, hogy a vihar miatt megbénult vasúti vonalak többségén menetrend szerint elindult a vasútforgalom.
Az S60-as személyvonat – amely a Keleti pályaudvar és Szolnok között közlekedik – utasainak saját Facebook-csoportjában megerősítették, hogy a hiba Kőbánya felső állomás térségében történt. Egy másik utas arról számolt be, hogy a szerelvényük legalább fél órája vesztegel Rákoshegyen, de eddig semmilyen információt nem kaptak arról, mi történik.
A Telex azt írja, „közüzemi áramszünet miatt” volt fennakadás a vonatközlekedésben Rákos vasútállomás és a Keleti pályaudvar között kedd délelőtt, de ha minden igaz, már újraindult a forgalom. Az áramszünet miatt nem működött a biztosítóberendezés Kőbánya felsőn, ezért nem jártak a vonatok ezen a szakaszon. A MÁV átmenetileg pótlóbuszokat állított forgalomba – olvasható a cikkben.