Nagy változás jön az M7-es autópályán, ez minden autóst érint

Nyár végéig leállítják az M7-es felújításait, hogy a nyári dugókat csökkentsék.

autópálya, autósok, közlekedés, dugó
Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A nyári, balatoni dugókra tekintettel az M7-es autópálya M0-s és Balatonvilágos közötti szakaszán augusztus 31-ig már nem kezdenek felújítási munkákat és megszüntetik a tereléseket is a Balaton felé tartó oldalon, illetve Budapest irányában sem eszközölnek burkolatcseréket – jelentette be a Magyar Koncessziós Infrastruktúra-fejlesztő Zrt.

„Az elmúlt két év gyakorlatához hasonlóan idén is úgy készültünk, hogy az M0 és Balatonvilágos között a vakáció ideje alatt az M7-en a Balaton irányába nem lesznek előre tervezett felújítási munkák. A feladatok átütemezése után most annyi módosítás történt, hogy a Budapest felé tartó oldalon – a jelenleg még zajló felújítások befejezése után – nem lesznek előre tervezett burkolatcserék. Ez az átütemezés a Velencei gyalogos és kerékpáros híd munkáit is érinti”

– írták.

A közlemény szerint a Magyar Állammal és az Építési és Közlekedési Minisztériummal egyeztetve a nyári csúcsidőszakban, főleg a hétvégéken egyébként is terhelt autópályán így kívánják csökkenteni a kialakuló dugókat, és ahol a munkavégzés jellege engedi, biztosítani a kétszer két sávon történő haladást.

Az M7-es háromsávos szakaszán a Budapest felé tartó oldalon a felújítások során a terelések ellenére is rendelkezésre fog állni három sáv. Az M7-es autópálya M0-Balatonvilágos közötti szakaszán a felújításokat szeptember 1-től folytatják.

Kiégett egy autó az M7-es autópályán Szabadbattyánnál
Négy autó ütközött az M7-esen, három személygépkocsi a 7-es főúton
Tömegbaleset az M7-esen, hatalmas a torlódás, sérültek
Tömegbaleset az M7-es autópályán, kilenc autó ütközött
Esküt tesz és beszédet is mond kedden az új köztársasági elnök, akiről még mindig nem tudni, hogy kicsoda
Kedden megszavazza az Országgyűlés az új államfőt, akiről nem tudni, hogy kicsoda