Bajban vannak a nyugdíjasok, levelet írtak Orbán Viktornak

Levélben kéri Orbán Viktortól a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa, hogy a kormány már májusban döntsön egy évközi, júniusban folyósítandó nyugdíjkorrekcióról, mivel a várható infláció magasabb a korábban tervezettnél.

A szervezet keddi közlése szerint a javasolt 1,3 százalékos emelés nem növelné a költségvetési hiányt, viszont érzékelhető segítséget jelentene az időseknek.

Emlékeztetnek, hogy a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa március 25-i közleménye szerint az élelmiszerinflációt az árrések hatósági korlátozása a következő hónapokban mérsékli,

ám a piaci szolgáltatások erőteljes árdinamikája az év egészében magasabb infláció irányába hat, és a jegybanki előrejelzése szerint idén éves átlagban 4,5-5,1 százalék közötti infláció várható.

Hozzátették, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter március 27-én azt nyilatkozta, hogy a kormány 2025-re vonatkozó inflációs várakozása 4,5 százalékra módosult, és a nyugdíjak vásárlóerejének megőrzéséért a nyugdíjasoknak novemberben 91 milliárd forintnyi kompenzáció jár.

A szervezet ezért azt javasolja, hogy a kormány, az általa is elfogadott 4,5 százalékos éves inflációnak megfelelően, májusban döntsön egy évközi kiegészítő nyugdíjkorrekció júniusi folyósításáról, azaz visszamenőleges hatállyal további 1,3 százalékkal emeljék meg a nyugdíjakat és más ellátásban részesülők juttatásait, ideértve a 13. havi nyugdíjat is.

A júniusi kiegészítő korrekció megvalósulása a költségvetésnek többletköltséget nem jelent, az éves hiányt nem növeli, viszont könnyebbséget jelent a nyugdíjasok számára – hangsúlyozták.

Itt a fordulat az ingatlanpiacon?

Kiskorától erőszakolta nevelt lányát egy férfi, a gyermek anyja is tudott róla

Még a hazugságról is hazudnak: csak a magyar gazdaság szenved a „háború elviselhetetlen pénzügyi terheitől”

Orbán milliónyi ukrán munkással riogatta a gyerekeket a Szakma Sztár Fesztiválon

Kamu volt a Városháza-ügy, hazugságot terjesztett a fideszes Index.hu

Újabb pofon a hazug gazembernek: repülőrajt helyett földbe állt a gazdaság