Újabb jel mutatja, kifogytak az emberek a pénzből

Jelentősen esett a panellakások iránti érdeklődés.

tarsashaz, panelhaz

Jelentősen esett a panellakások iránti érdeklődés, miután ezeknek az ingatlanoknak az átlagos négyzetméterára az első negyedévben az előző három hónaphoz képest 30 százalékkal nőtt, így már meghaladja az 1 millió forintot, ami vízválasztó lehet.

A Duna House hétfőn közölte saját adatai nyomán, hogy a felére esett vissza a vevői érdeklődés a panellakások iránt. Kiemelték, hogy tavaly egy teljes év alatt nőtt 14 százalékkal a panelek átlagos négyzetméterára, ami azonban még nem vetette vissza a keresletet.

A közlemény idézte Máté Ferencet, a Duna House vezérigazgató-helyettesét, aki elmondta, hogy tavaly az első negyedévben még a fővárosi tranzakciók 17 százalékában szerepelt lakótelepi lakás, a négyzetméterenként 1 millió forint fölé szökő árszint miatt azonban

a vevők egy része mostanra elfordult az egyébként kiszámítható energiafogyasztása miatt kedvelt ingatlantípustól.

Az idén értékesített fővárosi ingatlanok mindössze 9 százaléka volt házgyári otthon.

Míg fővárosi panel vásárlására tavaly átlagosan 42,6 millió forintot költöttek a vevők, az idén az első negyedévben ez az összeg 55 millió forint fölé emelkedett. Megjegyezték, hogy volt olyan vevő, aki csaknem 100 millió forintot fizetett egy teljes körűen felújított, háromszobás panellakásért, ami négyzetméterenként 1,5 millió forintos költséget jelentett.

Jöhetnek ismét a nagyobb alkuk

Arra is kitértek, hogy a Duna House ügyfelei körében idén a békásmegyeri lakótelep a legkeresettebb, itt az átlagos négyzetméterár 40 százalékkal, csaknem 1,2 millió forintra nőtt az elmúlt negyedévben. Fontos azonban tudni, hogy ezeknek a lakásoknak a 85 százaléka felújított, nagyon jó állapotú volt. A vevői érdeklődés egyre inkább az ilyen ingatlanokra összpontosul – tették hozzá.

Az aktuális kínálatban egyre gyakoribb az 1,2-1,7 millió forintos négyzetméteráron hirdetett, jó vagy lakható állapotú panellakás, ezeknél azonban Duna House szerint piaci körülmények és a kereslet nem minden esetben indokolja a drágulás mértékét, így a sikeres üzletzárás érdekében nagyobb alkura kényszerülhetnek majd az eladók.

Orbán Viktor úgy tudja, a fiataloknak akar segíteni a kormány az új hitelprogrammal

Itt a fordulat az ingatlanpiacon?

Kapkodják a lakásokat, mintha ingyen adnák

Indul a roham az albérletekért, miközben az átlagos lakbér 260 ezer forint fölé nőtt Budapesten

Ezt is elcseszték: megint nő az infláció, 4,6 százalékkal drágultak az árak júniusban

Összeomlás: 1,3 százalékkal csökkent az ipari termelés egy hónap alatt