Belföld

Hatalmas a pánik, Orbán már a kormányfüggetlen sajtó betiltására adott utasítást

Gazdaság

Nagy Márton lemondását követelik: „Sokadszorra bizonyította alkalmatlanságát”

Gazdaság

Nagy Márton, miután az ország gazdaságával nem bír, most Budapestet oktatja

Lesújtott Orbán bosszúja: kirúgták a volt vezérkari főnököt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről

Orbán Balázs hazaáruló dumája még belefért az egyetemnek, a Tiszához szegődött Ruszin-Szendi Romulusz már nem.

SZALAY-BOBROVNICZKY Kristóf; ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök (j) a Honvéd Vezérkar Összhaderőnemi Műveleti Vezetési Irányító Központban, Székesfehérváron, ahol tájékozódott a Magyar Honvédség védelmi képességeiről 2023. március 6-án. Mellette Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter (j2) és Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka (b). Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Nyilvánvalóan politikai utasításra, azonnali hatállyal kirúgták Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnököt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről – számolt be Magyar Péter a Facebook-oldalán.

Az altábornagy 2021 óta tanított tiszteket és tiszt jelölteket az egyetemen, Magyar szerint havi bruttó 150 ezer forintért, és még most csütörtökön is lett volna órája.

A Tisza Párt elnöke úgy értékelt:

„Itt tartunk 2025-ben Magyarországon: Orbán Balázs a miniszterelnök politikai igazgatója, a hazaáruló kijelentései után ugyanezen egyetem Tanácsadó Testületének elnöke maradhatott, de a volt vezérkari főnököt azonnal eltávolítják, mert a TISZA szakértőjeként jobbító szándékú kritikát fogalmazott meg.”

Magyar szerint ahhoz is gyávák voltak, hogy konkrétan leírják, hogy a kirúgás oka a TISZA-hoz való csatlakozás. Ruszin-Szendi közszolgálati jogviszonyának azonnali megszüntetését azzal indokolták:

„Számos sajtótermék közölte azt a hírt, mely szerint Közalkalmazott 2025. február 15. napján nyilvános rendezvényen a Magyar Honvédségről és annak vezetéséről egyértelműen olyan kijelentéseket tett, amelyek kifejezetten alkalmasak különösen a Magyar Honvédség, illetve a Magyar Honvédség vezetői jó hírnevének csorbítására és társadalmi megítélésének hátrányos befolyásolására. Kijelentései alkalmasak továbbá a Magyar Honvédségbe vetett társadalmi bizalom csökkentésére. A Közalkalmazott az Egyetem kutatójaként, kiemelten magas rangú és beosztású volt katonaként olyan kijelentéseket tett nyilvánosan, amelyek hátrányosan érinthetik az NKE egyik meghatározó feladatát, a honvéd tisztképzés hatékonyságát, s csökkenthetik a kedvet a katonai, illetve egyéb más hivatásos pálya iránt.”

„Orbán Viktor retteg a hatalma elvesztésétől, ezért mindenkit fenyeget, mindenkin bosszút áll, aki normális emberként fel meri emelni a szavát az embertelenség, a szakmaiatlanság és a korrupció ellen. Ha kell családtagokat, ha kell óvónőket és dajkákat, most pedig épp a volt vezérkari főnököt próbálja ellehetetleníteni. Kevés lesz ez, miniszterelnök úr. Vége van!” – zárta posztját Magyar Péter.

Keményen kiosztották Orbán Viktort: államcsőd felé vezeti az országot

Felszólították a honvédelmi kaszinóminisztert, hogy azonnal távozzon hivatalából

Őrjöng a Fidesz, miután kiderítették: Magyar Péter fideszes volt