Gazdaság

Nagy Márton, miután az ország gazdaságával nem bír, most Budapestet oktatja

Bulvár

Megszólalt a rendőrség a nikászi perimenós tróger parkolási botránya kapcsán

Bulvár

Kiderült: Menczerrel és Szijjártóval is találkozott a CIA-ügynöknek nevezett, „Amerikában hosszú időre eltűnt” magyar újságíró

Hárman haltak meg lakástűzben szombaton, köztük egy 20 éves fiatal

A mostani esetekkel együtt már hatvan áldozatot követeltek idén lakástüzek.

akaszto-tuz
Az Akasztón kigyulladt épület. Fotó: Dél-Alföld Info

Három ember vesztette életét szombaton lakástűzben, két különböző helyszínen – közölte a katasztrófavédelem.

Szombat délután egy makói házhoz riasztották a tűzoltókat, miután az ott lakókat ismerőseik hosszabb ideje nem érték el. Egy szabadnapos tűzoltó, aki az ingatlan redőnyén égésnyomokat talált, még a hivatásos egységek kiérkezése előtt bejutott az házba,

és ott egy korábbi tűz miatt kiégett szobában két embert talált, akik életüket vesztették.

Akasztón egy 20 éves fiatalember halt meg

Szintén szombat délután Akasztón kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy ötven négyzetméteres lakóház. A tűz keletkezésének idején két ember tartózkodott az épületben. A tűzoltók az égő épületből az ablakon keresztül kimentették a két személyt, akik mindketten megsérültek. Egyiküket újra kellett éleszteni, de a gyors beavatkozás ellenére nem lehetett az életét megmenteni. Az épületből egy gázpalackot is kivittek a tűzoltók.

A Dél-Alföld Info azt írja, az akasztói tűzben egy 20 éves fiatalember veszítette életét, még a másik sérültet, a fiú édesapját életveszélyes állapotban szállították kórházba. Az épület egy része beomlott, a lángokat öt vízsugárral fékezték meg a tűzoltók.

Mindkét tűz keletkezési okát és körülményeit vizsgálja a katasztrófavédelem.

Már hatvan áldozatot követeltek idén lakástüzek

A mostani esetekkel együtt az idén már hatan vesztették életüket lakástűzben – emelte ki a közleményben Dóka Imre tűzoltó őrnagy, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője.

Felhívta a figyelmet, hogy a lakástüzek mielőbbi észleléséhez a legjobb megoldás a füstérzékelő telepítése. Egy plafonra szerelt füstérzékelő a tűz keletkezésekor azonnal jelez, amikor még van idő megfékezni a tüzet, vagy elhagyni az épületet.

Összevesztek a járókereten, áramot vezetett a kerítésbe a szomszéd, öt évre ítélték

Bíróság elé állt egy makói nő, akinek kutyája egy motoros halálát okozta

Tragédia Akasztónál, egy ember meghalt, többen megsérültek