November 7-én nagy sunnyogva visszahelyezték a korábban gyermekbántalmazás gyanúja miatt felfüggesztett Páger Pál Attila igazgatót a fóti gyermekotthon (Károlyi István Gyermekközpont) élére – vette észre a Telex.
A furcsa lépésről mindössze egy egyetlen mondatnyi rövid közlemény számol be a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) honlapján.
A közleményt a hírhedt Cséplőné Gönczi Veronika főigazgató jegyzi, aki tavaly év végén azzal került fel a kormánypárti silányságok térképére, hogy foggal-körömmel igyekezett megakadályozni Magyar Pétert abban, hogy bemutassa a gyermekvédelmi intézmények állapotát, az ott tapasztalható szabálytalanságokat.
A fóti gyermekotthon kapcsán anno a Telex írta meg, hogy az igazgatóval szemben felmerült a gyanú, hogy egy autista kisfiút bántalmazott. Azt, hogy ez volt a gyanú, az érintettek nem cáfolták, igaz, nem is kommentálták.
A lap még szeptemberben kereste Páger Pál Attila igazgatót, akárcsak az SZGYF-et, de nem válaszoltak.
Majd tájékoztatnak, ha akarnak
Páger Pál Attilát ugyanakkor szeptemberben felfüggesztették, elismerve, hogy az SZGYF „jelzést kapott annak gyanújáról, hogy fizikailag bántalmazott egy gyereket az otthonban”. Cséplőné a rendőrségen feljelentést tett, és azt mondta, annak lezárultáig nem ad tájékoztatást az esetről. Csakhogy ezután sem adott tájékoztatást a novemberi szűkszavú közleményen túl, ellenben Páger ismét gyermekek között dolgozhat.
A Telex a Páger visszahelyezéséről szóló közleményt is csak úgy vette észre, hogy az igazgató feltűnt a Magyar Péter látogatásán készült felvételeken, ezután kezdtek utánanézni, hogy mit keresett még mindig ott.
„Tehát mindössze annyit tudni, hogy szeptember 27-én Páger Pál Attilát az SZGYF főigazgatója gyermekbántalmazás gyanúja miatt felfüggesztette, majd bő egy hónappal később visszahelyezte a pozíciójába”
– összegzi a furcsa történetet a lap.
Nem bűncselekmény
A rendőrség a feljelentés kapcsán annyit közölt, hogy a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya kiskorú veszélyeztetése miatt folytatott büntetőeljárást. „A nyomozó hatóság az eljárást – mivel a cselekmény nem bűncselekmény – megszüntette” – írták válaszukban. Ami azt jelenti, hogy a rendőrség ugyan nyomozott, de a nyomozás során arra jutott, hogy ami történt, az nem bűncselekmény.