116 éves korában meghalt a világ legidősebb embere, egy japán asszony

tomiko-itooka
Tomiko Itooka. Forrás: YouTube/LongeviQuest

Száztizenhat éves korában meghalt a világ legidősebb emberének tartott japán Tomiko Itooka; az asszony haláláról az NHK japán közszolgálati televízió adott hírt szombaton.

A tájékoztatás szerint Itoka december 29-én hunyt el Hjógo prefektúra egyik idősotthonában.

Az asszony 1908 májusában született Oszakában, és 30 évesen költözött a Hjógobeli Asijába. A város polgármestere, Takasima Rjószuke azt mondta, élete során Itoka sokaknak adott bátorságot és reményt.

Japán lakossága egyre fogy és gyorsan öregszik. Tavaly szeptemberben a szigetországban rekordszámú, 95 százéves vagy annál idősebb ember élt, azaz 2024-ben már 51. éve nőtt a százévesek száma – károg az MTI, mintha az valami szégyellnivaló dolog lenne, hogy

Japánban élnek az emberek a legtovább, köszönhetően többek között az ottani életmódnak, az egészséges táplálkozásnak és a japán egészségügyi ellátás, valamint idősgondozás színvonalának.

Elege van az embereknek: Orbán zebrás, Győzikés baromkodása sem hatott

Rákkeltő anyagok szivárognak egy állami területről, a kormány nem tesz semmit

Lebukott Orbán embere, Washingtonból tették helyre

Újszülött kisfiút találtak a szolnoki kórház inkubátorában

Ennek a 2 csillagjegynek nem lesz boldog a következő hét

7 okos spórolási tipp nyugdíjasoknak