Indul a roham az albérletekért, miközben az átlagos lakbér 260 ezer forint fölé nőtt Budapesten

lakás, ingatlan
Fotó: Picabay/MobyMotion

Az első fél évben 10-15 százalékkal nőttek az árak a fővárosi albérleti piacon és a főszezonban, a kereslet megugrásával további drágulásra lehet számítani – hívta fel a figyelmet csütörtöki elemzésében a Duna House ingatlanforgalmazó.

A budapesti átlagos bérleti díj 260 ezer forint fölé nőtt, a lakások fajlagos négyzetméterára 5 ezer forint. Az egyszobás lakást keresők 160-260 ezer forint közötti díjakra készülhetnek havonta a Duna House kínálati adatai szerint.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésének napja idén július 24-e, ezt követően megugrik a kereslet az albérletek iránt – írták.

Ezt tanácsolják a szakértők az albérletkeresőknek

A Duna House szakértőinek tanácsa, hogy már a ponthatárok kihirdetése előtt érdemes feltérképezni a bérleti piac kínálatát.

  • A bérlők közötti versenyben előnyt szerezhet, aki akár jövedelemigazolással, akár korábbi főbérlőtől származó ajánlással felszerelkezve igyekszik biztosítékot adni a tulajdonos számára a megbízhatóságáról.
  • Amennyiben több tanuló költözne egy lakásba, úgy érdemes minden leendő lakónak megjelenni az ingatlan megtekintésekor, akár már a kaució és az első havi bérleti díj összegével felszerelkezve.

Mindenképpen írásos megállapodásban érdemes rögzíteni a feltételeket, amely azonban abban az esetben védi kellőképpen a feleket, ha közjegyző előtt írják alá. Az energetikai tanúsítvány szerződésbe foglalása nem, de az irat bemutatása bérlés esetén is kötelező. Érdemes elkérni a korábbi közüzemi számlákat is, valamint ellenőrizni, hogy egyik szolgáltatónál sem halmozódott fel tartozás – ajánlotta a Duna House.

Új járatok indítását jelentette be a MÁV

Orbán Viktor úgy tudja, a fiataloknak akar segíteni a kormány az új hitelprogrammal

Ismét nagyot változik a benzin és a gázolaj ára szombaton

Bezár a répcelaki sajtgyár, Németországba kerül át a népszerű sajtok gyártása

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt

Összeomlás: 1,3 százalékkal csökkent az ipari termelés egy hónap alatt