Itt csaphat le ma zivatar, jégeső – kiadták a figyelmeztetést

vihar, időjárás, felhőszakadás, front, hidegfront, zivatar
Fotó: Pixabay

A nagy kánikula közepén egy hidegfront súrolja északnyugat felől a Kárpát-medencét, de a front mögötti hideg légtömeg nem érkezik be vele az országba – hallható a HungaroMet Zrt. videós előrejelzésében.

Némi hasznunk azért mégis lehet ebből, a hidegfront előtti labilis légtömegben ugyanis helyenként záporok, zivatarok alakulhatnak ki.

Hétfőn napközben elszórtan, nagyobb számossággal a Dunától keletre kell zivatarokra számítani. A zivatarokhoz viharos széllökés (~60-80 km/h), jégeső (~1-2 cm) és intenzív csapadékhullás (~15-25 mm) társulhat, de kiemelten az Északi-középhegység környezetében akár felhőszakadás (> 25 mm) is lehet – olvasható a met.hu-n.

zivatar-hetfo-veszely

Forrás: HungaroMet Zrt.

A HungaroMet a zivatarveszély miatt az ország nagy részére elsőfokú (citromsárga) veszélyjelzést adott ki, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyékre pedig felhőszakadás miatt is veszélyjelzés van érvényben.

Mindezektől függetlenül a harmadfokú hőségriasztás is érvényben van, mivel a héten tovább fokozódik a hőség, a 40 Celsius-fok sem kizárt. A részletes heti időjárás előrejelzésről itt írtunk.

Visszatér a nyár: 32 fok is lehet ezeken a helyeken hétvégén

Robog felénk a vihar, aztán nagy meglepetés készülődik csütörtökre

Nagyot fordul az időjárás, majd ismét csapadék érkezik – mutatjuk

Vihar: másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás veszélye miatt több járásra

Megérkezett a hidegfront, kiadták a riasztást a meteorológusok

Fordulatokkal teli időjárás jön a következő napokban