Rettenetes, ami a budapesti albérletpiacon történik

A 250 ezer forintos lélektani határ fölé emelkedett az átlagos albérletár a fővárosban.

lakás, ingatlan, ház

A budapesti albérletpiacon az albérleti díjak a tavaly decemberi árszinthez képest idén februárra 5 százalékkal emelkedtek, az év második hónapjában az átlagos kínálati bérleti díj átlépte a 250 ezer forintos lélektani határt – közölte a Rentingo.com bérbeadó platform csütörtökön.

Kiemelték, az év eleji fizetésemelések és a csökkenő infláció hatására a bérlők fizetési hajlandósága emelkedett, 4,5 százalékra zárult a kínálati és a keresleti oldal közötti olló. A legnagyobb, 22 százalékos különbség 2022 szeptemberében volt a bérlők és a bérbeadók között.

A bérbeadó platform szerint a bérlők keresleti árszintjének emelkedése az év további részében is fennmaradhat,

miután a gazdaságpolitika idei deklarált célja, hogy a reálbérek érdemben tovább növekedjenek. Ez pedig az albérleti díjak további trendszerű emelkedését jelentheti – írják a közleményben.

Az erősödő kereslet miatt a bérbeadók könnyebben találnak bérlőt, több jelentkező közül választhatják ki a számukra megfelelőt. Ez különösen hátrányosan érintheti a kisállattal költöző bérlőket, akik eleve kedvezőtlenebb pozícióból indulnak az ingatlanbérlésért zajló versenyben.

A Rentingo.com saját adatai alapján a legnehezebb dolga a kutyásoknak van, miután a bérbeadók csupán 24 százaléka hajlandó négylábúakat engedni a kiadó ingatlanba. Ennél valamivel szerencsésebbek a macskával költözők, velük a bérbeadók 27 százaléka írna alá bérleti szerződést – közölték.

Drágulnak az üzemanyagok

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody’s

Lesújtó számok érkeztek, továbbra is romokban a magyar ipar

Ellehetetlenítették a kis boltokat, most működési támogatásra pályázhatnak

Elhajtották az amerikaiak Orbán dollárügyi szaremberét, egyelőre nem tud a magyar civilek ellen áskálódni

Kisiklott egy speciális teherszállító vonat, pótlóbusz jár Hegyeshalom és Rajka között