Orbán Viktor kedvenc lapjának, a Nemzeti Sportnak (amelynek működésére az állam 1,3 milliárd forintot különített el) adott interjújában bizonygatja Mészáros Lőrinc, a felcsúti Puskás Akadémia elnöke, hogy milyen remek munkát végeznek a magyar NB I legutáltabb csapatánál.
Mészáros az interjúban megerősítette, amit az egyesület karácsonyi buliján mondott, hogy szerinte az intézmény a világ egyik legjobb futballakadémiája.
„Fenntartom, amit mondtam, még ha sokan meg is mosolyogtak érte. Főleg olyanok, akik szerintem nem ismerik sem a nálunk zajló munkát, sem pedig azt az infrastruktúrát, amelyet az elmúlt jó másfél évtizedben szinte a semmiből alakítottunk ki”
– nyilatkozta Orbán Viktor pénztárcája, gondolatait azzal is megtoldva, hogy ez világszínvonal.
Mészáros beleállt az érzékeny témába is, és hergelte egy kicsit a Puskás Ferenc emlékének ápolására leginkább jogosult honvédosokat:
„Öcsi bácsi is nagyon büszke lenne ránk, remélem, elégedetten látja föntről, hogy a Puskás Akadémián a régió legmodernebb, legjobban felszerelt futballközpontja épült ki, amely az úgynevezett produktivitási rangsorban az első az országban”
– mondta Mészáros Lőrinc, és igyekezett a magyar válogatott eredményeit is összekötni saját akadémiája „sikereivel”.
A rengeteg külföldi játékos foglalkoztatása miatt felmerült jogos vádakra is volt mit mondania, Orbán strómanja úgy véli, a saját nevelésű fiatalok fejlődését is szolgálja, ha tapasztalt, náluk magasabban jegyzett futballisták, akár külföldiek is vannak a csapatban.
„Ha csak az eredmény érdekelne bennünket, mondjuk mindenáron bajnokok szeretnénk lenni, lehet, hogy még több külföldi játékost hoznánk. Ha viszont csak saját nevelésű futballistákkal állnánk ki, és esetleg a kiesés ellen kellene küzdenünk, az sem szolgálná a fiataljaink fejlődését”
– okoskodott a felcsúti géniusz.