Ünnepelt az ország: verekedések, tűzesetek sérültjei és belgyógyászati rosszullétek mellett 206 részeg embert szállítottak kórházba

Országszerte 3103 esetet láttak el a mentők szilveszterkor.

Takarítás a szilveszteri ünneplés után Budapesten
A szilveszteri ünneplés után maradt hulladékot takarítják a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. dolgozói a Blaha Lujza téren 2024. január 1-jén reggel. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A mentők országszerte 3103 esetet láttak el szilveszterkor – közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője hétfőn.

Győrfi Pál közleménye szerint közlekedési balesetek, verekedések, tűzesetek sérültjei és belgyógyászati rosszullétek mellett 206 embert szállítottak kórházba a mentők túlzott alkoholfogyasztás miatt.

Közülük 28-an kiskorúak voltak.

A szóvivő jelezte: a mentőket országszerte 14 esetben riasztották pirotechnikai eszközzel kapcsolatos kéz, arc és szemsérülésekhez.

Megbukott Győrfi Pál OMSZ-szóvivő, tévés balerina – Kunetz: örüljön, hogy ennyivel megúszta!
Kirúgták az Országos Mentőszolgálat főigazgatóját
Súlyos szigorítás jött, akár 1,2 millióra is büntethetik, aki rossz helyen tűzijátékozik szilveszterkor
Óriási lökést kap a „magyar családok identitása”: 7 milliárdos főnyereménnyel jön a Szilveszteri Szuperlottó
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén