Ukrán zászlókat rongáltak meg magyar fociszurkolók Litvániában

magyar-szurkolok
Szurkolók az Európa-bajnoki selejtezők hetedik fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország - Szerbia mérkőzésen a Puskás Arénában 2023. október 14-én. Fotó: Facebook/MLSZ

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy Facebook-videóban jelentette be reggel, hogy Litvániában több magyar szurkolót is előállítottak és őrizetbe vettek.

Szijjártó biztosította a drukkereket, hogy a keddi Eb-selejtező helyszínén öt magyar konzul is segítségükre lesz, azzal viszont már nem dicsekedett, hogy miért vették őrizetbe néhányukat.

Az RTL Híradó később megtudta, a magyar szurkolókat azért kapcsolták le, mert

ukrán zászlókat rongáltak meg, ami ott akár kétéves elzárással is büntethető.

A csatorna úgy értesült, időközben mindenkit elengedtek a rendőrök.

Kiakadt az internet a Conchita Wurstnak öltözött Szoboszlai Dominik szettjétől
Meghalt Mezey György
Arra kéri a szurkolókat az MLSZ, hogy ne buzizzanak, cigányozzanak a lelátón
Bíróság elé állítanak egy labdarúgót Szegeden
Perre készül Szoboszlai Dominik menedzsmentje a gatyás mémek miatt
Több embert előállítottak, már a BL-döntő előestéjén elkezdték szétverni Budapestet a szurkolók