Anyamedve kóborol Nógrádban, riadót fújt a polgármester

barna-medve
Fotó: Pixabay

Vadkamera rögzített egy két év körüli, bocsával kóborló nőstény medvét Lucfalva közelében – tájékoztatta a lakosságot a szomszédos Sóshartyán polgármestere.

Tóth Gabriella Facebook-posztjában figyelmeztetett: mivel a két település külterülete határos, az állatok a sóshartyáni erdőkbe is átmehetnek. Hozzátette, a medve több kilométert is megtesz naponta, illetve a szagokat nagyon távolról is megérzi, medvebocsát védi.

A polgármester emlékeztetett, megkezdődött a gombaszezon, ezért az erdei sétáknál kéri, legyen mindenki nagyon körültekintő és óvatos, nehogy tragédia történjen.

Tóth Gabriella egy kommentben azt is írta, reméli, hogy a falut elkerüli a medvecsalád, és nem okoznak tragédiát. A vadkamera felvételét nem tette közzé, de azt írja, a figyelmeztetés tényeken alapul.

Súlyos szigorítás jött, akár 1,2 millióra is büntethetik, aki rossz helyen tűzijátékozik szilveszterkor

Óriási lökést kap a „magyar családok identitása”: 7 milliárdos főnyereménnyel jön a Szilveszteri Szuperlottó

Már kamuprofilos bérkommentek is vannak a 444 legújabb Kutyapárt-lejárató cikke alatt

Vége a fosásnak: 25 gíroszost zárattak be súlyos higiéniai szabálytalanságok miatt

Dermesztő videó kering Nagy Mártonról

Rejtélyes videó terjed Rogán Antalról: itt van még közöttünk?