Gazdaság

Elegük lett a nyugdíjasoknak: tömegeket fenyeget az elszegényedés

Bulvár

Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét

Belföld

Vészjósló elszólás Lázártól: Budapest napjai meg vannak számlálva?

Jámbor András: elfogadhatatlan, hogy a parlamentet megkerülve hoznak törvényeket

Jámbor András
Fotó: Facebook/Jámbor András

Elfogadhatatlannak nevezte Jámbor András, a Párbeszéd-Zöldek frakcióvezető-helyettese, hogy a kormánypártok a parlamentet megkerülve, néhány órával az ülés kezdete előtt terjesztenek be törvényjavaslatokat és -módosításokat.

Az ellenzéki politikus vasárnapi sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az Országgyűlés törvényalkotási bizottságában a héten több törvényt is átírtak a kormánypártok olyan módosító javaslatokkal, amelyeket alig pár órával a plenáris ülés kezdete előtt nyújtottak be.

Sunyi Fidesz-tempó: A parlamentet megkerülve, pár óra alatt hoznak törvényeket Orbánék

Sunyi Fidesz-tempó: A parlamentet megkerülve, pár óra alatt hoznak törvényeket OrbánékJámbor András sajtótájékoztatója#PárbeszédZÖLDEK

Posted by Párbeszéd – Zöldek on Sunday, April 30, 2023

Jámbor András azt mondta, ezek egyike bővíti azt a kört, amelyben Orbán Viktor meghatározhatja a kormánytagok, így a saját fizetését is. Mostantól a közigazgatási államtitkárok fizetése is „egy személyben a miniszterelnöktől függ és nem a parlament döntésétől” – jegyezte meg.

A képviselő egy másik esetként jelezte, hogy Schadl György leváltását a végrehajtói kamara éléről több ellenzéki párt is kezdeményezte, hiszen az új végrehajtók csak Schadl előtt, a börtönben tehetnének esküt, hogy hivatalba léphessenek. „Ezt a Fidesz úgy oldotta meg, hogy elvette volna Schadl jogköreit”, de röviddel azután, hogy az ezzel kapcsolatos törvénymódosításról szavazott a bizottság, Schadl György lemondott – fűzte hozzá.

Arra is kitért, hogy szintén mindössze négy órával a parlament ülésének megkezdése előtt nyújtottak be a kormánypártok olyan javaslatot, ami „a teljes jogrendszert újraírja” a kormány Európai Unióval való megállapodása kapcsán.

Kijelentette: ez a fajta törvényalkotás elfogadhatatlan, az Európai Unióval való megegyezés kapcsán éppen a széles társadalmi egyeztetés volt az egyik alapfeltétel, egy parlamentáris demokráciában az lenne az alap, hogy „törvényeket úgy hozunk, hogy a társadalom tisztában van azzal, mi áll ezekben”.

Ez is érdekelhet:
Váratlanul lemondott a Pest megyei rendőrfőkapitány

Magyar Péter a Fideszről és az óellenzékről: „Ha egy pillanatra is megingunk, akkor egyszerre vetik magukat ránk”

Elképesztő: még ma is ott ült a parlamentben az ellenzék

Nagy Márton megmagyarázta a vártnál is gyengébb GDP-adatot

Felszólították a „folyamatosan Fidesz-panelekkel kommunikáló” LMP-t, hogy valljon színt

Vagyonadót vetne ki „a gazdagokra” a Párbeszéd-Zöldek

Kezdődik: Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezetője máris kilépett a pártból