Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak a vámosok Zalában

Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak kereskedelmi áruk közé rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal zalai munkatársai – közölte a NAV csütörtökön.

A tájékoztatása szerint az országba érkező áruk vámkezeléskor előfordul, hogy különleges vagy veszélyes tárgyakat is találnak a NAV munkatársai, akik Zalában két hónap alatt két ilyen esettel is találkoztak.

Szamurájkardok lapultak a konténerben

Szamurájkardok lapultak a konténerben⚔Az országba érkező áruk vámkezeléskor előfordul, hogy különleges, vagy veszélyes tárgyakat is találnak munkatársaink. Zalaegerszegen két hónap alatt két ilyen esettel is találkoztak a pénzügyőrök.Január végén Európai Unión kívüli áruk vámkezelését kérte egy magyar cég a nagykanizsai vámudvarban. A pénzügyőrök a szállítmány átvizsgálásakor több mint száz, egyenként díszzsákba csomagolt, 72 centiméter pengehosszúságú szamurájkardot találtak. A kardok nem szerepeltek a vám-árunyilatkozaton, engedély nélkül érkeztek az országba.Nem ez az első ilyen eset, zalai munkatársai decemberben is találtak kereskedelmi áruk közé rejtett veszélyes tárgyakat. Akkor gyermekjátékok vámkezelését kérte egy cég, de a szállítmányban csaknem ötezer sportíjászathoz használt nyílvesszőt találtak a pénzügyőrök.Fenti tárgyak közbiztonságra veszélyes eszköznek számítanak, behozataluk csak külön engedéllyel lehetséges. A NAV elkötelezett aziránt, hogy ilyen és hasonló termékek ne kerüljenek forgalomba Magyarország, valamint az Európai Unió területén. A fegyvereket a pénzügyőrök mindkét esetben lefoglalták és büntetőeljárást indítottak.

Posted by Nemzeti Adó- és Vámhivatal on Thursday, February 23, 2023

Január végén Európai Unión kívüli áruk vámkezelését kérte egy magyar cég a nagykanizsai vámudvarban. A pénzügyőrök a szállítmány átvizsgálásakor több mint száz, egyenként díszzsákba csomagolt, 72 centiméteres pengéjű szamurájkardot találtak. A kardok nem szerepeltek a vámáru-nyilatkozaton, engedély nélkül érkeztek az országba.

A NAV zalai munkatársai decemberben ugyancsak kereskedelmi áruk közé rejtve találtak veszélyes tárgyakat. Akkor gyermekjátékok vámkezelését kérte egy cég, de a szállítmányban csaknem ötezer, sportíjászathoz használt nyílvesszőt találtak a pénzügyőrök.

A fegyvereket mindkét esetben lefoglalták, és büntetőeljárást indítottak.

A közlemény arra is kitér, hogy ezeknek a közbiztonságra veszélyes eszköznek a behozatala csak külön engedéllyel lehetséges. A NAV elkötelezett aziránt, hogy ilyen és hasonló termékek ne kerüljenek forgalomba Magyarország, valamint az Európai Unió területén – áll a közleményben.

Fideszes politikusok és államtitkárok is hivatalosak voltak a NAV-os vezető magánbulijába

Holtan találtak rá egy NAV-os tábornokra az ukrán pénzszállítók elfogásának estéjén

Megszólalt az ukrán jegybankelnök az Orbánék által elfogott pénzszállítók ügyében

Mi történik? Nemi erőszak miatt tartóztattak le egy fontos hatósági dolgozót

Ittasan vezető fideszes politikust fogtak a rendőrök

Zsarolás miatt rendelték el egy autókereskedő letartóztatását Pécsen