Lázár János bejelentette: Magyarországon fegyvergyárak fognak épülni

Ő is bemondta, hogy Magyarország 2030-ra vezető gazdasági hatalom lehet a térségben.

lazar-janos
Lázár János, a Fidesz országgyűlési képviselője, a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos. Fotó: Facebook/Lázár János

Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) podcastműsorában adott interjút Lázár János, az Építési és Közlekedési Minisztérium vezetője – írja a Népszava.

A beszélgetés során szó esett Orbán Viktor víziójáról, amely szerint Magyarország vezető gazdasági hatalom lenne a térségben a 2030-as évekre. Lázár János szerint a kormány most nagy potenciált lát a hadiipar fejlesztésében, így ez lehet az egyik nagy kitörési lehetőség.

„Beszéljünk világosan, Magyarországon is fegyvergyárak fognak épülni. Fegyvergyártás lesz, repülőgép-, harcirepülőgép-gyártás lesz. A lengyelek tízmilliárdért vesznek fegyvereket”

– mondta Lázár, aki „szintén” úgy véli, hogy a következő évtizedben Lengyelország mellett Magyarország vezető gazdasági hatalom lehet a térségben.

A miniszter azt is elmondta, hogy hazánk a világ kétszáz országa közül a 45-50. legfejlettebb, és most az a kérdés, hogy „tovább tudunk-e lépni”.

Hazudott „szarpucoló” Lázár, a rendőrség tette helyre a rasszista fideszes állítását

Lázár János 1 millióba kerülő kávéfőzőt használ egy Reddit-poszt szerint

„Lázár, takarodj” – tüntetők zavarták meg a rasszista fideszes gazember fórumát

Nagyot üthetett „szartakarító” Lázár a Fideszen: Orbán már arról hazudozik, hogy ő mindig cigányzenét hallgat

Ellenáll a bíróság: hatalmas pofonba szaladt bele Orbán, aki már a jogrendszer fölött állónak képzeli magát

Rárontott a DK a határon túli magyarokra, meglepődtek, hogy senki nem csatlakozott hozzájuk