Feladják az oroszok a stratégiai fontosságú Herszon várost, a Dnyeper bal partjára vonják vissza erőiket

Feladja az orosz haderő Herszon várost, a ruszkik a Dnyeper keleti partjára vonják vissza erőiket – jelentette be Szergej Sojgu védelmi miniszter több orosz és ukrán lap szerint.

Az MTI híre azt írja, a csapatok visszavonását Szergej Szurovikin tábornok, az Ukrajnában harcoló orosz haderő parancsnoka javasolta, amit az „élőerő megóvásának” szándékával indokolt.

A Portfolio cikke azt is hozzáteszi: a döntést azzal indokolja az orosz hadvezetés, hogy a keleti partot sokkal könnyebb megvédeni az ukrán támadással szemben, Herszon város logisztikai ellátását pedig jelen körülmények közt nagyon nehéz biztosítani.

Ismert, Herszon az egyetlen megyeszékhely, melyet a február 24-én indult invázió kezdete óta Putyin terroristái el tudtak foglalni, hivatalosan szeptember 30-án annektálták a várost, Herszon megye egészével együtt.

Kiszivárgott dokumentum: Orbán Viktort is az aranykonvoj-ügy felelősei közé teszi az Ügyészség
Most jelentette be Magyar Péter: megvan az egyezség Ukrajnával
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Újabb fideszes kampányhazugság dőlt meg, ezzel is átverték Orbánék a szavazóikat
Orbán Anita: Magyarország újra európai országként viselkedik
Őrizetbe vették Semjén Zsolt haverját Csehországban, gyanús fehér anyagot találtak a csomagtartójában