460-an meghaltak a hétvégén, közel 28 ezer új beteget találtak

Koronavírus - Megkezdődött a regisztrált legidősebbek oltá
Janecskó Mária egyetemi docens, orvos egy idős férfit olt be a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájával a Szent János Kórház és Szakrendelő (ÉKC) Kútvölgyi Klinikai Tömbjében 2021. február 4-én. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

460-an elhunytak péntek és vasárnap között, ezzel 34 326 főre emelkedett a koronavírus-járványban elhunytak száma Magyarországon – írja hétfői összesített tájékoztatásában a koronavirus.gov.hu.

A hétvégi adatok szerint az elmúlt három napban összesen 27 830 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 096 718 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Az aktív fertőzöttek száma 185 141 főre emelkedett, 7438 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 538-an vannak lélegeztetőgépen. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 877 251 fő. Megjegyezték, a november 22-28. közötti oltási akcióhéten 784 ezren vettek fel oltást, közülük 643 ezren a harmadikat, 96 ezren pedig az elsőt.

Az oltási hetet meghosszabbította a kormány, így az november 29. és december 5. között is fut, továbbra sem kell időpontot foglalni, elég odasétálni egy oltópontra reggel 7 és este 7 óra között, és ha sorra kerültünk, megkapjuk a vakcinát.

Hírt adott magáról Gyurcsány Ferenc

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

Orbán Viktor úgy tudja, a főváros ki van tömve pénzzel, csak nincs vezetve

Megtámadták a Tisza Párt önkénteseit Kondón

Kiosztották a batidai gazembert: „megtestesíti azt a Fideszt, amitől a jóérzésű magyarok napról napra nagyobb távolságot szeretnének tartani”

Rendőri felvezetés, erősítő busz: totális izgalomban készül a MÁV, hogy ma utasokat fog szállítani