Rejtélyes kijelentést tett Gulyás Gergely, amikor Magyar Péterről faggatták

Bulvár

36 évesen meghalt Azahriah menedzsere

Olimpiai ezüstöt úszott Rasovszky Kristóf

A második helyezett Rasovszky Kristóf célba érkezés után a férfi nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyén a tokiói nyári olimpián az Odaiba Kikötőparkban 2021. augusztus 5-én. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban a tokiói olimpia csütörtöki napjának nyitányán.

A 24 éves veszprémi úszó az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes világbajnoki címvédő, Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba.

Ebben a szakágban Magyarország második ötkarikás érmét nyerte Risztov Éva londoni diadalát követően. Rasovszky az MTI összesítése szerint a magyar olimpiai csapat 13. érmét szerezte meg a japán fővárosban, négy arany és három bronz mellett ez a hatodik ezüst.