Belföld

Heteken belül brutális energiaár-robbanás és áramhiány jöhet Magyarországon

Tech

Nagy a baj, Budapestet is elérte egy globális informatikai hiba

Gazdaság

Keményen megsarcolja a kormány az autósokat

„Tüzetesen megvizsgálja” az Európai Bizottság a magyar pedofilellenes törvényt

A szóvivő szerint a bizottságnak világos az álláspontja, az EU célja, hogy Európában mindenki úgy éljen, ahogy akar.

Az iskolai szexuális felvilágosítást is szabályozó törvé
A pedofilellenes törvénycsomag ellen tartott demonstráció résztvevői a Sándor-palota előtt 2021. június 16-án. Az előző napon elfogadott pedofilellenes törvénycsomag az iskolai szexuális felvilágosító foglalkozásokkal kapcsolatban is megfogalmaz előírásokat: az nem irányulhat a nem megváltoztatása, valamint a homoszexualitás népszerűsítésére. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Az Európai Bizottság tüzetesen meg fogja vizsgálni a magyar törvényhozás által kedden elfogadottpedofilellenes törvényt – jelentette ki Christian Wigand, az Európai Bizottság illetékes szóvivője a jogszabállyal kapcsolatos újságírói megkeresésekre válaszolva a testület szerdai sajtótájékoztatójan.

A szóvivő hangsúlyozta: „a bizottság lépéseket csakis saját hatáskörében tud tenni, először meg kell vizsgálnunk, hogy a magyar törvény milyen pontokon ütközik az uniós joggal, mielőtt következtetéseket vonnánk le. Máskülönben tetteink nem volnának hitelesek.”

Wigand aláhúzta továbbá, hogy a bizottságnak világos az álláspontja a diszkriminációval kapcsolatban, az EU célja, hogy Európában mindenki úgy éljen, ahogy akar.

A testület továbbá elkötelezett a LMBTI (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és interszexuális) közösségek védelme érdekében. A tagállamoknak a gyermekvédelem érdekében olyan szabályozást kell létrehozniuk, amely egyensúlyban van az olyan alapvető jogokkal, mint az egyenlőség és a szólásszabadság.

Wigand arra az újságírói kérdésre válaszolva, hogy a magyar jogszabály aktiválhatja- e a jogállamisági kondicionalitási mechanizmust, kijelentette: a feltételrendszer az EU költségvetését és pénzügyi érdekét védi a jogállami kötelezettségszegésekkel szemben, abban az esetben, amikor ezek az uniós források kezelését is érintik.

„A magyar törvény és a jogállamisági mechanizmus alkalmazása között jelen esetben nem látok közvetlen kapcsolatot – tette hozzá.

Helena Dalli egyenlőségért felelős uniós biztos egy keddi nyilatkozatban kijelentette, hogy Brüsszel kész hasonló intézkedéseket foganatosítani a törvénnyel kapcsolatban, mint amelyeket a magukat „LMBT-mentesnek” nyilvánító lengyel régiókkal szemben alkalmaztak. A bizottság tavaly elutasította a testvérváros-program finanszírozását hat olyan lengyel település számára, amelyek betiltották azonosnemű párok jogaiért folyó kampányokat.

Ez is érdekelhet:
Padon ülő nőt és gyerekeit gázolta el egy autós Budapesten

Kapcsolódó hírek

Drogot is árultak a szegedi dj-k, lekapcsolták őket

Egy héten belül már a második postás halt meg munka közben

Most érkezett: eljárást indít Orbánék ellen az Európai Bizottság

Ettől falnak megy Orbán: az Európai Bizottság a csatlakozási tárgyalások megkezdését javasolja Ukrajnával és Moldovával

A csomagküldésre is kiterjesztené a fóliázós törvényt a kormány

Tovább késnek az uniós pénzek, mert az Orbán-kormány még mindig nem tudta igazolni, hogy Magyarország jogállam

Kibaszták L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatóját, miután „szabotálta a gyermekvédelmi törvényt”

Reagált az Európai Bizottság Orbánék újabb nemzeti konzultációjára

Kiállt a melegek gyerekvállalása mellett egy megafonos, majd eltűnt a cikke