DK: minden ezredik magyar meghal a kormány kudarca miatt

A párt úgy tudja, „a vírus ugrál a birkózószőnyegen magateheteltlenül fekvő Orbán-kormány fején”.

Az Orbán-kormány kudarca miatt „minden ezredik magyar” meghal a koronavírus-járványban

– mondta a DK szóvivője kedden, a Facebookon online közvetített sajtótájékoztatóján.

Barkóczi Balázs kifejtette, mostanra átlépte a tízezret a koronavírusban elhunyt magyarok száma, ami azt jelenti, hogy Magyarország a világ hatodik legrosszabbul teljesítő állama a halálozási mutatók alapján. Példaként említette, hogy lakosságarányosan az Egyesült Államokéhoz hasonló a magyar halálozási arányszám, amely az ausztriainak és a romániainak a másfélszerese, a németországinak pedig kétszerese.

Az ellenzéki politikus a miniszterelnök legutóbbi nyilatkozatára utalva úgy fogalmazott,

„nem a kormány vitte le a birkózószőnyegre a vírust, hanem a vírus ugrál a birkózószőnyegen magateheteltlenül és mozdulatlanul fekvő Orbán-kormány fején”.

A DK mindezek miatt felszólítja a kormányfőt, hogy ismerje be a kabinet „emberéleteket követelő kudarcát” és kérjen bocsánatot a magyaroktól – mondta Barkóczi Balázs.

Teljes extázisban a DK az időközi után: nem kizárt, hogy 2026-ban behúzzák a kétharmadot?

Orbán most a kudarcos járványkezelésről hazudozik, kiakadtak a követői

„Óellenzéked”: kirabolták, azért dörömbölt, állítja Gyurcsány drogos kihívója