A köztévében vendégeskedett Tuzson Bence, a a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkára hétfőn, ahol arról beszélt,
A déli határ mentén mintegy százezer migráns gyűlt fel, veszélyeztetve a magyar határt.
Januárban 3400-an próbáltak meg átjönni a magyar határon, a múlt keddi röszkei áttörési kísérlet viszont bebizonyította, hogy a magyar határzár – mind a jogi, mind a fizikai és az élőerős – jól működik – magyarázta Tuzson, hozzátéve, a határ menti élőerők megduplázása mellett helikopterrel is folyamatosan figyelik a határokat.
Az államtitkár ezután Soros-tervezett egyet, kitérve arra, a migránsok akciói mögött szervezettség figyelhető meg, amik szerinte sokszor nem a csoporton belülről, hanem azon kívülről indulnak. Beszélt arról is, hogy Magyarország a határainak védelmével Európát is védi, de csak kismértékű támogatást kap erre az uniótól. A magyar kormány továbbra is igényelni fogja, hogy az Európai Unió részben járuljon hozzá a határvédelem költségeihez.
A műsorban kitértek a gyöngyöspatai ügyre is, mely szerint a kormány, dacára a jogerős ítéletnek, pénz helyett természetben akarja kárpótolni a szegregált oktatásban részesült romákat. Az államtitkár ennek kapcsán is felmondta a kormányzati kötelezőt, miszerint
az oktatás hiányát nem pénzzel, hanem oktatással kell megváltani, a felzárkóztatás módja mindenki számára az oktatáson keresztül vezet, ezért a cigányság számára is az oktatás a legjobb út.