Harminc évre titkosították, hogy mit kerestek a honvédség gépei Máltán, Dubajban és Las Vegasban

Megérkezett a MH két Airbus A319-es katonai gépe Kecskemétre
A Magyar Honvédség Csehországból érkezett és a sajtóbemutatóra kiállított két darab, többcélú, használt Airbus A319-es csapatszállító katonai repülőgépeinek egyike Kecskeméten az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison 2018. február 2-án. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Az Átlátszó írta meg néhány hete, hogy olyan felkapott üdülőhelyeken és offshore-paradicsomokban is megfordult a Magyar Honvédség négy repülője, mint Málta, Abu Dhabi, Dubaj, Las Vegas, Panama vagy a Kanári-szigetek. Az egyik legizgalmasabb út a spanyolországi Alicante városába vezetett, a borairól is híres tengerparti településre az egyik gép kétszer is oda-vissza repült, mintha valakit egyhetes nyaralásra szállított volna.

A Népszava most a parlament honlapján vette észre, hogy a gyanús repkedésekkel kapcsolatban az MSZP-s Harangozó Tamás kérdőre vonta Benkő Tibor honvédelmi minisztert. Azt szerette volna megtudni, hogy pontosan hol, mikor és milyen célból jártak tavaly a Magyar Honvédség 604 és 605 lajstromjelű Airbus A319-es, valamint 606 és 607-számú Dassault Falcon 7x típusú repülőgépei, illetve hogy miből finanszírozták ezeket az utakat.

Benkő azonban mindössze annyit reagált, hogy „minden személyszállítás a hatályos jogszabályoknak megfelelően történt”, és hogy a katonai szállításokra vonatkozó információk a törvény alapján

keletkezésüktől számított 30 évig honvédelmi és nemzetbiztonsági érdekből nem nyilvánosak.

Benkő azt mindenesetre felajánlotta Harangozó Tamásnak, hogy mint országgyűlési képviselőnek, lehetősége van iratbetekintésen megismernie a kérdéses adatokat.

Gulyás Gergely minisztériumának egyik titkárnője (!) veszítette el a kezeit a felrobbant kézigránáttól

Fostos honvédelmi miniszter: a kommentelést letiltotta, de vietnámi kamu-lájkok árasztják el a bejegyzését

Kormánytisztviselő kezében robbant fel a kézigránát, mindkét kezét elvesztette