Nem kaptak megfelelő segítséget a Fidesz pártközpontjából, és a Borkai-botrány elhallgatása, majd az azt követő töketlenkedés csak tetézte a bajt – erről panaszkodtak a Népszavának azok a vidéki kormánypárti politikusok, akik elhasaltak a vasárnapi választáson.
„Amikor kirobbant a Borkai-botrány, összeültünk, s megbeszéltük, hogy lépni kellene valamit, nehogy ránk is boruljon a szarból, de Pestről az a válasz jött, nem kell foglalkozni vele, ez a győriek ügye, nekünk nem árthat semmit. Erre tessék, vasárnap egy olyan választókerületben veszítettem simán, melyet korábban kétszer meggyőző fölénnyel hoztam”
– nyilatkozta egyikük név nélkül. Többen arról számoltak be, tudták, hogy ez a választás más lesz, mint az eddigiek, de ilyen változásra nem számítottak. Egy másik fideszes arról beszélt: az eddigi bevált sémákkal dolgoztak, ugyanakkor feleannyi aktivistával, akik nem is voltak annyira megbecsülve, mint korábban.
Megint más, aki egy dunántúli város frakcióvezetőjeként ült az elmúlt ciklusban a közgyűlésben, most pedig be sem jutott, arról számolt be, Budapestről azzal jöttek: nem fognak összeadódni a szavazatok az ellenzéki összefogás esetén, például a jobbikosok zöme el sem megy voksolni.
Egy fideszes azt is mondta, a Borkai-ügy után elbizonytalanodott szimpatizánsok keresték fel. Szerinte hiba volt a botrány agyonhallgatása az első időszakban, utána pedig a teszetosza hozzáállás.
Ő megemlítette, a kampány rutinból ment, holott tudni lehetett, hogy kiélezett verseny várható. Látszott, hogy a Fidesz fókuszában Budapest áll,
„Tarlóst kellett nyomni, úgy tűnt, el sem tudják képzelni, hogy vidéken ki lehet kapni”
– fogalmazott.
A Népszava egy másik cikkben arról is ír, a Fideszben sokan úgy látják, hogy rosszul kezelte a párt vezetése a Borkai-ügyet, ráadásul az év eleje óta nem ez az első nagy tévedés, több stratégiai hiba is történt (junckerezés, néppárti felfüggesztés, Trócsányi felsülése).
A lap fideszes forrásokra hivatkozva azt írja,
már régóta nincs senki a Fideszben, aki szólni merne Orbánnak, ha olyan lépésre készül, aminek negatívak lehetnek a következményei.
Legfeljebb utólag van egy-két „kibeszélő show”, ahol egy-két „bátrabb” politikus, képviselő megfogalmazhat kritikát, persze itt sem a pártelnök felé, hanem más bűnbakot találva – írják.