Nem teljesen akadálymentesített otthonba vinnék a kerekesszékes gyerekeket Fótról

Nem teljesen akadálymentesített az a hűvösvölgyi intézmény, ahová a bezárásra ítélt fóti Gyermekváros lakói kerülnének – értesült a Népszava.

A tervek szerint a budai hegyekben található Hűvösvölgyi Gyermekotthonba a különleges igényű, mozgásszervi problémákkal is rendelkező gyerekek kerülnének. A lap viszont úgy tudja,

az intézmény nincs teljes körően akadálymentesítve,

ami nem teszi egyszerűvé a tolószékes gyermekek életét.

A fóti gyermekotthon bezárását egyébként a kormány a „tömegszerű” intézmények felszámolásával indokolja, ehhez képest jelenleg mindössze 62 gyermeket látnak el ott – jegyzi meg a Népszava.

Az intézmény bezárása után a speciális szükségletű gyerekeket Zalaegerszegen és Kalocsán, a kísérő nélküli kiskorúakat az Aszódi Javítóintézet területén helyeznék el.

A fideszesek kikérték maguknak, hogy a sérült gyerekek fontosabbak náluk

Kiszivárgott Orbánék 1200 oldalas (tarja, dagadó stb.) titkos dokumentuma

Orbán: a következő napokban dől el, kiterjed-e a háború Európára

Menczer Tamás tombol: Zelenszkij újra robbantott, megtámadta Magyarországot, ami egy kőolajvezeték, ez a negyedik támadás

Rátámadt a Fidesz a Nyíregyházi Állatpark igazgatójára

Magyar Péter: A rettegő miniszterelnök kordonok mögött uszít és hazudik