Meghalt a kórházban a megkéselt gdanski polgármester

Egy jótékonysági rendezvényen késelte meg vasárnap este egy flúgos férfi.

Paweł Adamowicz
Fotó: Facebook/Paweł Adamowicz

Meghalt a vasárnap megkéselt gdanski főpolgármester, Pawel Adamowicz – jelentették be hétfő délután az őt ápoló gdanski kórház orvosai.

A gdanski orvosi egyetem kórháza előtt Lukasz Szumowski egészségügyi miniszter részvételével rendezett sajtótájékoztatón azt mondták: harcoltak Adamowicz életének megmentéséért, de sajnálatos módon elveszítették a küzdelmet.

Az 53 éves Pawel Adamowiczot egy jótékonysági célú, szabadtéri rendezvényen késelte meg egy büntetett előéletű, 27 éves gdanski férfi, akinél korábban lelki betegséget diagnosztizáltak.

A főpolgármester éjjel ötórás műtéten esett át, azóta nem volt eszméleténél, a szív működését helyettesítő ECMO-készülék (testen kívüli membrán-oxigenizátor) segítségével tartották életben.

Hamis euróval fizetett egy lóért, letartóztatták

Viharos szupercella közeleg, így rohan át az országon

Megtiltotta a rendőrség a Pride megtartását a budapesti belvárosban

Orbán ismét az erdélyieknek puncsol, miután a magyargyűlölő bálványa elbukott

Orbán Viktor: Nagy győzelem

Kábítószert találtak a rendőrök egy közlekedési balesetben érintett autóban