Nem sokon múlott a baj az éjszaka

Magyar Péter szerint pár milliméterre voltunk a Paksi Erőmű teljes lekapcsolásától; a HungaroMet szerint hétfőn Magyarország volt Európa egyik legmelegebb országa.

magyar-peter
Magyar Péter miniszterelnök az ország energiaellátásának biztonságáról és a kormány döntéseiről szóló sajtótájékoztatón az MVM Paksi Atomerőműben 2026. július 31-én. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Az eddigi legnehezebb és legkritikusabb éjszakán vagyunk túl, de jelenleg biztonságosan üzemel az utolsó turbina – számolt be kedd reggel a paksi atomerőmű helyzetéről Facebook-oldalán a miniszterelnök.

Magyar Péter azt írta, hajnali fél kettő körül „pár milliméterre jártunk” a Paksi Erőmű teljes lekapcsolásától, ám akkor megállt a vízszint csökkenése, és reggelre 1,5 centimétert emelkedett. „Jelenleg biztonságosan üzemel az utolsó turbina. Irány Paks!” – zárta bejegyzését.

Hétfőn Magyarország volt Európa egyik legmelegebb országa

A HungaroMet Zrt. eközben arról számolt be, hétfőn Magyarország volt Európa egyik legmelegebb országa:

A közlemény szerint tegnap a hőmérsékleti csúcsérték nagyrészt 36-40 Celsius-fok között, míg a napi középhőmérséklet jellemzően 27-30 Celsius-fok között alakult. Megjegyezték, Európát továbbra is a hőség jellemzi, a kontinens nagy részén hétfőn 30 Celsius-fok felett alakult a maximum-hőmérséklet.

Máshol sem sokkal jobb a helyzet

A két napja Magyarországtól északra elvonuló hidegfront átmenetileg kicsit segített Németországban, Lengyelországban és Észak-Európában mérsékelni a meleget – jelezték, hozzátéve, hogy Dél-Európa több országában azonban erdőtüzekkel küzdenek.

A Met Office közlése szerint hétfőn volt az idei év huszadik olyan napja, amikor az Egyesült Királyságban a hőmérséklet meghaladta a 32 Celsius-fokot. Erre korábban még nem volt példa, 1995-ben 19 ilyen nap volt – áll a közleményben.

Magyar Péter arra kérte a frakcióvezetőket, hogy akadályozzák meg a dezinformációk terjesztését
Magyar Péter rendkívüli bejelentést tett a következő napok intézkedéseiről
Megszólalt a HungaroMet, a következő napjaink is meg vannak pecsételve
Egyre nagyobb a baj, Magyar Péterék a Dunamenti Erőműbe, a Molhoz és Paksra is elmennek
Közleményben bizonygatja a bukott fideszes miniszter, hogy nem próbál elszökni
Vízkorlátozást vezettek be Debrecenben