Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről

Sosem késő.

Karácsony Gergely
Fotó: Facebook/Karácsony Gergely

Karácsony Gergely, a Fidesz-maffiával üzletelő, éppen a börtönbe készülő budapesti óbaloldal kirakatarca sem akart lemaradni Magyar Péter tegnapi bejelentése mögött: a főpolgármester is bemondta, hogy bizony ő is kitakarítja a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat Budapestről!

Karácsony Gergely azt írta a közösségi oldalán, hogy amikor a közműcégek takarékossági és hatékonysági célú összevonásával létrehozták a Budapesti Közműveket (BKM), elrendelték az alvállalkozói munkák fokozott ellenőrzését, és minden korábbinál szigorúbb beszerzési rendet érvényesítettek, amit azóta több cégük is átvett.

A Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő minden zöldterületre vonatkozó fenntartási munkát a BKM beszervezte, az alvállalkozókat innen „kiebrudalta”, így történt többek között az őrzés-védelem vagy a takarítás kapcsán is.

A temetők zöldfelület-fenntartásával kapcsolatban a BKM a Budapesti Rendőr-főkapitányságon büntető-feljelentést tett, aztán a Fővárosi Törvényszék előtt polgári peres eljárást indított az önkormányzat az elmúlt 10 év zöldfelület-fenntartási alvállalkozói teljesítéseivel kapcsolatban, kilenc vállalkozóval szemben – írta, hozzátéve, hogy a per jelenleg is folyamatban van.

Aztán a BKM tavaly másodszor is büntető-feljelentést tett az elmúlt 10 év időszakával kapcsolatban: a teljes, korábban zöldfelületi munkákra szerződött alvállalkozói körrel szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányságon – sorolta.

Karácsony Gergely szerint a parkfenntartási maffiát úgy szorították ki, hogy felvettek 140 embert és több mint 300 millió forintért szereztek be saját gépeket a munkákra.

„De emlékszünk még a parkolási maffiára is, és arra, amikor Tarlós István arról beszélt, hogy Orbán Viktor nem engedte neki a parkolás rendbetételét, mert az politikai feszültségeket eredményezett volna. Mi pedig most megtesszük az ügyben az utolsó lépést, amikor jövő hónapban eltüntetjük a parkolási maffiát sok éven keresztül hizlaló parkoló-automatákat a városból” – fogalmazott a főpolgármester.

Haladékot kapott Budapest a kormánytól – ilyen, amikor nem Orbán próbálja bedönteni a fővárost
Súlyos lelepleződés: a Fidesz nem támogatja a korrupcióellenes intézkedéseket
Beverik az utolsó szöget a Fidesz koporsójába, kész a korrupcióellenes jogszabálycsomag
Itt a bejelentés: korrupcióellenes és átláthatósági törvénycsomagot terjeszt elő az igazságügyi miniszter
Kunhalmi Ágnes nekiment a kormánynak: Soha többé nem indulhatok választáson a saját hazámban?
Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia