Orbán beszervezéséről is beszélt a volt ukrán tiszt, aki „megfenyegette” a kormányfőt, erről azonban a propaganda hallgat

Rácz András azt kérdezi: ezt miért nem vesszük komolyan?

ORBÁN Viktor; PUTYIN, Vlagyimir
Orbán Viktor miniszterelnök (k) Moszkvába érkezik 2024. július 5-én. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A kormánymédia napok óta azon pörög, hogy egy 75 éves, rég nyugállományú ukrán belügyi tiszt egy videóban megfenyegette Orbán Viktort és családját, azzal ugyanakkor „valamiért” nem foglalkoznak, hogy Hrihorij Omelcsenko Orbán moszkvai, 2009-es beszervezéséről is említést tett.

Ha a fenyegetőzésnek ekkora hitelt tulajdonít a Fidesz, akkor a beszervezésről szóló infót is illene komolyan venni, figyelmeztet Rácz András Oroszország-szakértő.

Rácz a Facebook-posztjában emlékeztet, az Omelcsenko által elmondottakra azonnal reagált maga Orbán Viktor is, ezzel van tele az állami propaganda minden csatornája, stb. „ergo, úgy tűnik, hogy komolyan veszik – vagy legalábbis ezt akarják elhitetni”.

„Igen ám, de Omelcsenko a videóban arról is beszél, hogy Orbán Viktort 2009-ben Szentpéterváron szervezte be Vlagyimir Putyin, amikor a kétoldalú találkozójukon megmutatta neki azokat a kompromittáló anyagokat, amiket anno a kilencvenes években a Szemjon Mogiljevics nevű, akkor Magyarországon élő orosz bűnöző-oligarcha készített róla”

– hívja fel a figyelmet Rácz András, hozzátéve, hogy és „ugye ez elvezet egy érdekes logikai problémához: ha az Omelcsenko által elmondott fenyegetést komolyan vesszük, akkor mi a helyzet az Orbán beszervezéséről szóló információval?

Ha a kormánymédia által rettegett, ukrán titkosszolgálati tábornokként bemutatni próbált Omelcsenko mondatait Orbántól akut fenyegetésként interpretáljuk, akkor logikailag illene komolyan venni a miniszterelnök orosz beszervezéséről szóló mondatait is, nem – folytatja Rácz András, megjegyezve, hogy ő sem tudja, hogy mi történt azon a 2009 novemberi, szentpétervári találkozón, viszont ha Omelcsenko egyik állításából indokolt lenne akkora balhét csinálni, amekkorát itthon a kormánymédia csinált, akkor logikailag illene lenne foglalkozni a másikkal is.

„Ha viszont nem tekintjük komolynak a beszervezésről szóló infót, akkor a fenyegetőzésből is indokolatlan cirkuszt csinálni. Szerintem ezt az apróságot a kormánypropagandánál dolgozó srácok nem gondolták át rendesen” – értékel az Oroszország-szakértő, azzal zárva posztját, hogy majd egyszer talán kiderül, hogy mi történt ott Péterváron 2009-ben.

Index: az ukránok megfenyegették Orbán Viktor 5 gyerekét és 6 unokáját

Nem nyugszik a riogatással: Orbán összehívta a védelmi és az energiabiztonsági tanácsot

Orosz hírszerzők érkeztek Budapestre a választások befolyásolása céljából

Orbán telefonon beszélt Vlagyimir Putyinnal – mire készül a hazaáruló szarházi?

Deutsch Tamás: sosem volt még ilyen „elképesztően brutális” külső beavatkozás a magyar választásba

Mi történik? Leállt a határforgalom a záhonyi határátkelőhelyen