A Szőlő utcai álhírbotrány forog tovább, nyomozók jelentek meg Juhász Péter lakásán, miután aktív szerepet vállalt az elmúlt hetek rágalom-hadjáratában – lelkendezett a Fidesz frakcióvezetője azután, hogy
a volt ellenzéki politikus lakását csütörtök reggel ügyészségi nyomozók lepték el, házkutatást tartottak nála, mindenét lefoglalták, noha Juhász nem érti, mit kerestek nála, mert szerinte a Szőlő utcai botránynak semmi köze ahhoz az esethez, amiről ő a podcastjában számolt be.
Kocsis Máté mindenesetre azt írta, hogy a „drogos Juhász Péter” mindig is előszeretettel terjesztett álhíreket és szívesen gyalázott bárkit bármivel, bizonyítékok nélkül (valójában a kormánymédia az, amely álhíreket terjesztett korábban Juhászról, és emiatt a politikus számos pert meg is nyert – a szerk.).
„Múlt héten nagy mellénnyel és jó adag személyeskedéssel kioktatott engem is az álhírbotrány kapcsán tett nyilatkozataimat követően, de már akkor is világos volt, hogy ez csak egy ostoba és hazudós liberális szokásos fölényeskedése, aki épp csak menekül a tettei következménye elől” – fogalmazott Kocsis.
Hozzátette, hogy a mai nap talán megérteti vele is, hogy ha már volt bátorsága részt venni egy „undorító álhír, egy rágalmazás felépítésében”, akkor részt kell vennie az ügy jogi tisztázásában is. „Ízlés szerint hívhatjuk ezt jogkövetkezménynek vagy megtorlásnak”, és vannak esetek, amikor nem bújhat gyáván amögé, hogy ő csak kérdezett, vagy csak véleményt mondott – magyarázta. (Érdekesség, hogy néhány napja az Index nevű kormánypárti lap éppen azért nyert pert a Tisza Párttal szemben, mert arra hivatkoztak, hogy csak „véleményt mondtak”, amikor az állítólagos Tisza-adóemelésről kezdtek dezinformációs kampányba – a szerk.).
„Szóval Juhászék túlmentek a határon, túltolták, és azt hitte ez a szellemileg alultáplált politikai agresszor, hogy majd segít a helyzetén egy-két trágár és mocskolódó videó elkészítése” – írta Kocsis Máté, azzal fenyegetve, hogy „a személyes véleménye szerint”
Juhásznál nem szabad megállni, az összes fékevesztett elkövetővel szemben el kell járni, ha úgy tetszik, meg kell torolni az aljasságukat.
A büntetőjog szabályai nem félreérthetők rágalmazási ügyekben sem, de hát ezt Juhász Péter honnan is tudná, hiszen ő csak egy mindig mindenkinél mindent jobban tudó, bárkit kioktató „protoliberlális” – magyarázta a frakcióvezető.
„Ám, hogy segítsem a hatóságok további munkáját, és a közvélemény információigényét, ma késő délután, a Szőlő utcai álhírbotrány és Juhász Péter kapcsán teszek egy újabb fontos állítást, ami még tovább lendíti az ügyet. Aztán majd mindig egyet-egyet, hogy a végére kirajzolódjon az a liberális hálózat, ami a társadalom felforgatásán dolgozik évek óta” – írta a közösségi oldalán Kocsis Máté.