Vasúti talpfák égnek Újpesten – közölte a katasztrófavédelem vasárnap délután.
Tájékoztatásuk szerint a tűz eddig tisztázatlan okból a Balzsam utca és az Újpalotai út közelében, a sínek mellett keletkezett. A fővárosi hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett mintegy ötszáz négyzetméteren, már hét vízsugárral oltják a lángokat – tették hozzá.
A helyszínre indult több másik egység is – írták a közleményben.
A tömegközlekedést is érinti az újpesti tűz
A Mávinform tájékoztatása szerint az oltási munkálatok miatt a Z72-es vonatok csak Esztergom – Solymár, az S76-os vonatok csak Pilisvörösvár – Solymár között közlekednek. Solymártól az Árpád hídig a folyamatosan forgalomba álló pótlóbuszokkal, valamint a 10-es főúton közlekedő Volán járatokkal utazhatnak az utasok.
Óbudától a 160-as, 260-as buszokon, Aquincumtól a H5-ös HÉV-en, valamint Újpesttől a Nyugati pályaudvarig az M3-as metrón a vonatjegyek is érvényesek.