Kigyulladt a Kék Hullám InterCity mozdonya

kigyulladt-mozdony
A kigyulladt mozdony Balatonakali-Dörgicse vasútállomáson 2025. augusztus 9-én. Fotó: 444.hu/olvasó

Műszaki hiba miatt változásokra (azaz jelentős késésekre, káoszra – a szerk.) kell számítani az észak-balatoni vasútvonalon – közölte a Mávinform szombaton, miután

a Szombathelyről 10.02-kor a budapesti Déli pályaudvarra elindult Kék Hullám InterCity mozdonyának gépterében Balatonakali-Dörgicse és Aszófő között tűz keletkezett.

Azt írták, a tüzet a mozdonyvezető sikeresen eloltotta; nem sérült meg senki.

Az eset miatt a Kék Hullám InterCity jelentős késéssel közlekedik. A Záhonyból a zánkai Erzsébet-táborba elindult Szabolcsi Tekergő Expresszvonat helyett Aszófőtől pótlóbusz jár, a táborból Záhonyba induló Szabolcsi Tekerő pedig csak Aszófőtől közlekedik, odáig pótlóbusszal lehet utazni.

Se víz, se légkondi

A 444-nek egy olvasó azt írta:

„Akalinál kigyulladt a mozdony, visszatoltak Dörgicsére, tűzoltók érkeztek, várunk a forróságban, egyelőre 50 percet mond a pletyka. Nincs wifi, nincs kávé, nincs víz és légkondi. A gyerekek nyígnak, mert pont egy szabadstrand mellett állunk tökéletes kilátással a fagyizóra. Ha tudnánk, hogy 40, 50 vagy 100 percig állunk le is ugranánk csobbanni egyet.”

Érdekesség, hogy a Mávinform Facebook-oldala, amit több mint 162 ezren követnek (és ahonnan az utasok tájékozódni szoktak/szeretnének) már 20 órája, péntek késő délután óta nem frissül, nem közöl semmiféle tájékoztatást a vasúti közlekedés aktuális fennakadásairól.

Gázolt a vonat Herceghalomnál, miután már a MÁV-dolgozók is az utasokat szívatják

Még napokig eltarthat a vasúti pálya helyreállítása Rákosrendezőn

Indul a hét a MÁV-nál: kisiklott egy mozdony, káosz van több vonalon

Lerohadt a dél-balatoni vasútvonal egy meghibásodott szerelvény miatt

Kisiklott több vasúti teherkocsi Salgótarjánnál

Kényszerleszállást hajtott végre egy repülőgép Budapesten